Media spekulują, że Inter może zmienić właściciela

Steven Zhang
Steven Zhang fot. PressFocus

Inter Mediolan niewykluczone, że wkrótce będzie miał mniejszościowego udziałowca. Corriere dello Sport poinformowało na swoich łamach, że prezydent klubu Steven Zhang udzielił Rothschild Bank zgody na znalezienie nowego akcjonariusza.

Inter Mediolan w każdym razie nie ma trafić w ręce nowego większościowego udziałowca. Chociaż włoskie media spekulują, że jeśli pojawi się atrakcyjna oferta, to rodzina Zhang może ją przemyśleć.

Godne uwagi jest to, że w przeszłości zarówno Massimo Moratti, jak i Eric Thohir szukali potencjalnych partnerów finansowych. Ostatecznie jednak nie znaleźli chętnego, który zgodziłby się na pełnienie w klubie roli mniejszościowego akcjonariusza. Wygląda na to, że podobnie może być tym razem.

Popularny włoskie dziennik sugeruje w każdym razie, że projekt budowy mocnego klubu, który został zapoczątkowany w 2016 roku, nie zmierza do końca. W każdym razie ostatnie doniesienia związane z tym, że właściciele klubu nie wyłożą żadnych pieniędzy na wzmocnienia, może dawać do myślenia.

Inter w trakcie zimowej sesji transferowej będzie mógł wzmocnić się, ale tylko wtedy, jeśli najpierw kogoś sprzeda. Ostatnio na zasadzie wypożyczenia do Cagliari Calcio trafił do końca sezonu Radja Nainggolan. Niemniej z tego typu transakcji klub z miasta mody praktycznie nic nie zyskał.

Na solidny zastrzyk gotówki działacze Interu mogą liczyć, jeśli uda im się sprzedać Christiana Eriksena. Duńczyk znajduje się podobno na celowniku Arsenalu FC i Paris Saint-Germain.

Mediolański team w niedzielę rozegra swój pierwszy mecz w 2021 roku, mierząc się z Crotone FC. Tym samym Inter na swoim stadionie zacznie nowy piłkarski rok.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 14:25.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments

I po co prowokujesz i zachowujesz się jak rasista??? Nie ważne kto jest właścicielem grunt aby kasa się zgadzała. Takie czasy na tym świecie wiec wracaj do nory i nie podniecaj się chwilowym wypadkiem przy pracy jakim jest lider tabeli twojego klubu.