Media: Sarri prowadzi rozmowy z Juve

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Po tym, jak światło dzienne ujrzała wiadomość, że Massimiliano Allegri po zakończeniu sezonu rozstanie się z Juventusem FC, zaczęły się spekulacje związane z tym, kto zastąpi utytułowanego Włocha na stanowisku szkoleniowca Starej Damy. Jednym z kandydatów jest aktualny menedżer Chelsea FC w osobie Maurizio Sarriego.

Czytaj dalej…

Gdyby faktem się stało, że 60-latek objąłby stery w Juve, to jednym z zawodników, który mógłby się ucieszyć z takiej nowiny z pewnością byłby Gonzalo Higuain, do którego Sarri ma słabość. Obaj mieli okazję współpracować ze sobą w SSC Napoli, a aktualnie razem są w ekipie z zachodniego Londynu.

Według doniesień SportItalia, które zwykle ma sprawdzone informacje ws. Sarriego, włoski trener prowadzi rozmowy z przedstawicielami mistrzów Włoch w sprawie ewentualnego podjęcia pracy w klubie z Piemontu.

Warto też zaznaczyć, że Sarri to faworyt bukmacherów do objęcia stanowiska pierwszego trenera Juventusu. Za nim są Mauricio Pochettino, Didier Deschamps, Simone Inzaghi i Antonio Conte.

Sky Sport Italia donosi natomiast, że w gronie kandydatów do zastąpienia Allegriego jest również Sinisa Mihajlović.

Komentarze