Media: Ronaldo najchętniej wróciłby do Realu

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo PressFocus

Media w Hiszpanii sugerują, że sfrustrowany słabymi wynikami w Turynie Cristiano Ronaldo najchętniej wróciłby do Realu Madryt. Takie sygnały ma wysyłać klubowi otoczenia samego piłkarza. Problemem są jednak hiszpańskie podatki, z powodu których Portugalczyk przeniósł się do Juventusu.

W 2019 roku Cristano Ronaldo podpadł hiszpańskiemu fiskusowi musiał zapłacić wielomilionową karę. Już rok wcześniej zdecydował się na przenosiny do Włoch, gdzie system podatkowy jest znacznie bardziej przyjazdy dla najlepiej zarabiających.

Frustracja Ronaldo dotyczy jednak wyników sportowych. Z Juventusem ani razu nie udało mu się wygrać Ligi Mistrzów i w tym sezonie znów znalazł się przedwcześnie za burtą tych rozgrywek. Stara Dama nie zdobędzie też raczej mistrzostwa Włoch. Portugalczyk z sentymentem wraca do czasu w Madrycie, gdzie miał spędzić najpiękniejsze lata kariery.

Podatki przeszkodą na drodze do Realu

Czy powrót do stolicy Hiszpanii jest w ogóle możliwy? Największy problem jest związany z podatkami. Mieszkając na stałe w Madrycie piłkarz ten musiałby oddawać fiskusowi aż 50 procent wynagrodzenia. Realowi Madryt mogłoby więc być trudno spełnić oczekiwania finansowe Ronaldo, który zarabia w Turynie 31 mln euro na sezon.

Hiszpański dziennik AS zauważył, że korzystne dla piłkarza i Realu byłoby podpisanie umowy na rok. – Spędzając w Hiszpanii mniej niż 183 dni w roku Ronaldo nie byłby rezydentem podatkowym tego kraju. W takim przypadku nie musiałby płacić 50 procentowego podatku, a tylko 18 procent – zauważył prawnik Toni Roca.

Schody pojawiłyby się jednak w momencie, gdyby Ronaldo chciał zostać w Hiszpanii na dłużej niż 183 dni w roku. Wtedy musiałby oddawać fiskusowi aż połowę swojego klubowego wynagrodzenia. A to nie uśmiecha się ani zawodnikowi, ani działaczom Królewskich.

Komentarze

Comments 4 comments

CRonaldo obraziwszy się przeniósł się do Włoch ze wzgl na 200tys podatku od całości swych dochodów, czyli 1% wobec 20mln płaconych w Hiszpanii. Oprócz zarabiania Ronaldo lubi rekordy więc chcialby by wspiarali go Benzema i Kroos. Jednak wg otoczenia Perez nie ma w planach powrotu Ronaldo, stawia na odmłodzenie, może oddać Marcelo, Zidan zostanie a następcą może być trener Castilli.