Media: Roma wkrótce w rękach nowego właściciela

Serie A
Serie A

Najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że aktualny właściciel AS Romy James Pallotta zawarł porozumienie z Danem Friedkinem w sprawie sprzedaży klubu z Wiecznego Miasta. Jeszcze niedawno wydawało się, że do finalizacji transakcji nie dojdzie. Tymczasem najnowsze informacje pozwalają przypuszczać, że niebawem Roma będzie miała nowego właściciela.

Czytaj dalej…

Informacje w sprawie finalizacji transakcji podał John Solano z ASRomaPress, który był jedną z najlepiej poinformowanych osób w sprawie toczących się negocjacji z udziałem obu stron. Tymczasem finansowa gazeta Milano e Finanza wskazuje, że podpis pod dokumentem w sprawie porozumienia został złożony późnym wieczorem w środę.

Nowa era od września?

Można spodziewać się, że upłynie jeszcze kilka tygodni, zanim Roma będzie we władaniu nowego właściciela. Niewykluczone jednak, że do 31 sierpnia sprawa zostanie zamknięta. Tym samym do nowego sezonu rzymianie mogliby już przystąpić z nowym właścicielem.

Gdyby faktycznie tak się stało, to nowi decydenci klubu mieliby jeszcze czas na wdrożenie swoich planów związanych z kadrą pierwszego zespołu, bo okno transferowe byłoby jeszcze otwarte. Przypomnijmy, że mercato ma trwać do października.

Duże pieniądze w grze

W kontekście Friedkina warto podkreślić, że ten prowadził zaawansowane negocjacje w sprawie przejęcia Romy od wielu miesięcy, a umowa była bliska finalizacji, zanim jeszcze kryzys związany z COVID-19 wstrząsnął rynkami finansowymi na całym świecie.

Ostatnio Grupa Friedkin ponownie wzięła pod lupę wycenę pierwotnej oferty w wysokości 700 milionów euro. Rozmowy w sprawie transakcji zostały wznowione, co doprowadzić ma do tego, że Roma trafi w ręce nowego właściciela za mniej więcej 500-600 milionów euro, a w tej kwocie ma być również zawarte dokapitalizowanie spółki.

Komentarze