Media: Pogba chciałby wrócić do Juventusu

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Dziennikarze Tuttosport donoszą, że Paul Pogba nadal pragnie wrócić do Juventusu. To podobno powód, dla którego nie przedłużył wygasającego za rok kontraktu z Manchesterem United.

Czytaj dalej…

Obecna umowa 27-letniego reprezentanta Francji jest ważna do czerwca 2021 roku, chociaż działacze klubu posiadają opcję przedłużenia jej o kolejny sezon. Pogba występuje na Old Trafford od czterech sezonów. Gdy Manchester United kupował go z Juventusu w 2016 roku, płacił za niego aż 105 milionów euro.

Pogba znowu w Starej Damie?

Nie ma szans na to, by Paul Pogba zmienił swój klub latem tego roku. Zwłaszcza, że nikt nie byłby gotowy na wyłożenie kwoty, jakiej oczekiwałyby Czerwone Diabły. Zdaniem Tuttosport zawodnik gra z Manchesterem United na czas. Choć działacze oferowali mu rozmowy odnośnie nowego kontraktu, jego agent Mino Raiola podchodził do nich raczej ostrożnie.

Media donoszą, że do transferu Pogby do Turynu mogłoby dojść najwcześniej zimą 2021 roku. Stara Dama miałaby do tego czasu uzbierać kwotę, jaka mogłaby przekonać Manchester United do zezwolenia na transfer. Sam gracz byłby podobno gotowy zejść ze swoich oczekiwań finansowych. W Anglii zarabia blisko 17 mln euro za sezon.

Raiola gra na czas z United?

Sam Mino Raiola nie wyklucza, przynajmniej w oficjalnych rozmowach z dziennikarzami, że Pogba przedłuży umowę. – Rozmawiamy o kontrakcie, ale podchodzimy do tego bardzo spokojnie – wyjaśnił Raiola.

Pogba grał w Juventusie w latach 2012-2016. Trafił tam nomen omen z Manchesteru United.

Komentarze