Media: Piotr Zieliński blisko nowego trenera w Napoli

Sergio Conceicao
Sergio Conceicao fot. PressFocus

Sergio Conceicao według najnowszych doniesień włoskich mediów ma zostać nowym trenerem SSC Napoli. Portugalczyk ma zastąpić Gennaro Gattuso w klubie ze Stadio Diego Armando Maradony. Z włoskim szkoleniowcem nie została przedłużona umowa, która wygasa z końcem czerwca tego roku.

  • W niedzielę wieczorem prezydent Napoli Aurelio De Laurentiis podziękował za współpracę Gennaro Gattuso
  • Od poniedziałku media we Włoszech analizują, to może zostać nowym trenerem Azzurrich. Ciekawie informacje w tej sprawie ujawniło Corriere dello Sport

Pogromca Juventusu może zostać następcą Gattuso

Sergio Conceicao to postać doskonale znana w świecie calcio. Portugalski trener w przeszłości miał okazję jako zawodnik reprezentować barwy Lazio, Parmy, czy Interu Mediolan. W ekipie ze Stadio Giuseppe Meazza był również trenerem.

46-latek ma kontrakt ważny z FC Porto do końca czerwca tego roku. W trakcie kampanii 2020/2021 przyczynił się do wyeliminowania Juventusu z Ligi Mistrzów. Corriere dello Sport podaje, że w najbliższych dniach Portugalczyk zostanie zaprezentowany jako nowy opiekun Napoli.

W zakończony sezonie Sergio Conceicao ze Smokami wywalczył wicemistrzostwo Portugalii, uznając ostatecznie wyższości Sportingu Lizbona, który wyprzedził Porto w tabeli o pięć oczek.

W trakcie swojej trenerskiej kariery Portugalczyk prowadził również takie zespoły jak: Sporting Braga, Vitoria Guimaraes, czy FC Nantes. Największymi sukcesami Sergio Conceicao w roli trenera są dwa mistrzostwa Portugalii z drużyną z Estadio do Dragao.

Komentarze

Comments 6 comments

“Wieśniackość” nagłówków jak wyżej zwala z nóg. Niedzielna publiczność powinna była zostać jeszcze uraczona wczoraj “Ronaldo zbawcą Juventusu” (gdyż dał grać innym odpoczywając przed nocnym wylotem do Lizbony).

Miłość dalmare do Ronaldo kwitnie. Wyjaśnij lepiej czemu już nie robią analizy spalonych tymi, jak to się kiedyś upierałaś, doskonałymi metodami 3D? Pytając wprost czemu Janusze na varze, bez pojęcia o perspektywie, już nie rzutują linii od ciała na boisko? Czyżby okazało się, że ta zachwalana przez Ciebie technika (notabene przy dyskusji o spalonym na Ronaldo) okazała się uja warta?:D

Ponoć do przyjemniaczków nie należy. Uchodzi za człowieka nerwowego i wybuchowego. W połączeniu z ADL może być ciekawie. 🙂
Portugalczyk uchodzi za jednego z ciekawszych trenerów wschodzących. Ambitny, kładący nacisk na dyscyplinę w grze defensywnej, preferujący system 4-4-2 przechodzący w 4-3-3.
Plotka może stać się faktem, ponieważ jego przedstawicielem (tak jak Gattuso) jest Jorge Mendes mający świetne relacje z ADL.

Dziennikarze się pospieszyli, rozmawiali tylko pośrednicy. Wczoraj Pinto da Costa (pełniący funkcję prezydenta Porto od 1982) na wieść o zainteresowaniu Napoli przedstawił Conceicao przedlużenie i budżet do dyspozycji, co może zatrzymać go w Porto.
( tuttomercatoweb.com/serie-a/tmw-conceicao-napoli-il-no-del-tecnico-dopo-il-contatto-diretto-di-oggi-con-gli-azzurri-1539089 )