Media: Pinamonti wróci walczyć o skład Interu

Stadio San Siro
Stadio San Siro fot. Sport pictures.eu

Wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów Andrea Pinamonti opuści Genoę, by zagrać ponownie w barwach Interu. Napastnik ten będzie docelowo rywalizować o skład Nerazzurrich z Romelu Lukako i Lautaro Martinezem.

Czytaj dalej…

Inter sprzedał tego zawodnika do Genoi za 19,5 miliona euro. Teraz, zdaniem La Gazzetta dello Sport, działacze mediolańskiego klubu chcą skorzystać z opcji pierwokupu, jaką zawarli w umowie sprzedaży. Okazuje się, że klauzula pozwoli Interowi pozyskać Pinamontiego za taką samą sumę, za jaką został on sprzedany.

Niespełniona gwiazda Interu

Jest to zwrot akcji w sprawie tego zawodnika, ponieważ wcześniej pojawiły się spekulacje, że Inter nie zdecyduje się wykupywać go z Genoi. Ostatecznie, po powrocie do Mediolanu, będzie on zarabiać 3 miliony euro na sezon. Ma tam walczyć o skład z Romelu Lukaku i Lautaro Martinezem.

21-letni Pinamonti jest wychowankiem akademii Nerazzurrich. Był przed laty uważany za jeden z największych włoskich talentów. W pierwszej drużynie Interu rozegrał jednak zaledwie pięć spotkań. Dwa ostatnie sezony spędził na wypożyczeniach we Frosinione i Genoi, regularnie pojawiając się boisku i zdobywając w tym czasie 10 bramek w Serie A.

Komentarze