Media: Paulo Dybala zawodnikiem Romy!

Paulo Dybala
Paulo Dybala PressFocus

Włoscy dziennikarze nie mają wątpliwości. Paulo Dybala wkrótce zostanie zawodnikiem AS Romy. Piszą o tym Gialnluca Di Marzio oraz Fabrizio Romano. Argenyńczyk w najbliższych godzinach przejdzie testy medyczne przed podpisaniem nowego kontraktu.

  • Paulo Dybala zostanie zawodnikiem Romy
  • Argentyńczyk będzie zarabiał 6 mln euro
  • Gracz podpisze trzyletni kontrakt

Pualo Dybala wybrał nowy klub

Wszystko wskazuje na to, że saga transferowa z udziałem Paulo Dybali dobiega końca. Argentyńczyk od 1 lipca pozostawał bez klubu i długo nie potrafił podjąć ostatecznej decyzji. Teraz wydaje się, że sprawa jest już przesądzona, a od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem AS Romy.

O porozumieniu pomiędzy AS Romą a Paulo Dybalą pierwszy donosił Gianluca Di Marzio. Teraz kolejne informacje w tej sprawie przekazuje Fabrizio Romano. Argentyńczyk już w poniedziałek ma przejść testy medyczne przed podpisaniem kontraktu.

Napastnik podpisze z Romą trzyletni kontrakt. Dybala będzie inkasował sześć milionów euro za sezon gry, jednak jest to kwota zawierająca już bonusy, które będą stanowić około 1 – 1,5 mln euro rocznie.

Tym samym Paulo Dybala zdecydował się na obniżenie swojej pensji. W Rzymie będzie zarabiał mniej niż w Juventusie. Sytuacja wydaje się być o tyle ciekawa, że to właśnie pieniądze były kością niezgody pomiędzy Starą Damą a zawodnikiem, który oczekiwał znacznie wyższej pensji. Mówiło się o wynagrodzeniu na poziomie ośmiu milionów euro rocznie, a tak wysokiej stawki nie chciał zaoferować zespół z Piemontu.

Paulo Dybalę do transferu do Romy miał przekonać Jose Mourinho, natomiast Francesco Totti zapowiedział, że jeśli Argentyńczyk trafi na Stadio Olimpico to otrzyma od niego koszulkę z numerem “10”.

Zobacz także: Juventus traci De Ligta, transfer na ostatniej prostej

Komentarze

Comments 10 comments

News: “…to właśnie pieniądze były kością niezgody pomiędzy Starą Damą a zawodnikiem, który oczekiwał znacznie wyższej pensji.
Mówiło się o wynagrodzeniu na poziomie ośmiu milionów euro rocznie, a tak wysokiej stawki nie chciał zaoferować zespół z Piemontu…”-
– Przecież zespół z Piemontu zawarł z Dybalą jesienią 2021 umowę na owe 8 mln/4 lata, w której brakowało tylko podpisu.
Podawał to ten sam DiMarzio (sky):
gianlucadimarzio.com/it/dybala-rinnovo-juventus-calciomercato-news-5-ottobre-2021
Podpis wymagał tylko formalności (rzekomo dotyczących roszczeń poprzednich agentów do praw wizerunku, i statusu obecnego agenta), były to czasy przed redukcjami wynagrodzeń, i czasy gdy przyjeżdżający do Włoch z Argentyny poddawani byli kwarantannie.
Umowę potwierdzono w grudniu 2021 “Zgoda totalna, wkrótce podpis”:
sport.sky.it/calciomercato/2021/12/14/dybala-juventus-rinnovo-news
Lecz Juventus kupił w styczniu Vlahovica i wycofał się z umowy z Dybalą: w marcu na spotkaniu na którym miała być przedstawiona obniżona oferta Arrivabene oświadczył “zmieniły się priorytety i nie ma przedłużenia”:
sport.sky.it/calciomercato/2022/03/21/arrivabene-dybala-juventus-intervista
Przypomniano sobie że charakterystyka techniczna Dybali, znana od czasu Palermo, nie pasuje do założeń Allegriego; klub udzielał o graczu publicznych wypowiedzi w stylu “myśli że jest Messim”.
Imo styl pożegnania przez klub gracza o takich zasługach (10ty strzelec SerieA w historii, 3ci strzelec Juventusu w Europie) pozostawił niesmak, najlepszy w chwili wygaśnięcia kontraktu techniczny gracz ligi powinien pozostawić to najszybciej za sobą.

Bardzo dużo aktywności wykazujesz w opisywaniu sytuacji związanych z Juve. Co w zestawieniu z niechęcią, kt czuć w stosunku do tego klubu z Twojej strony to nie ukrywam, że nieźle mnie już bawi (Juve esencją życia nie dla jednego człowieka:) W zasadzie jak jest artykuł o Juve to wystarczy przygotować orzeszki i czekać na Twój komentarz. Tyle tylko, że to wyżej w Twoim wykonaniu to jest POPULIZM. Oferta była. Ale wycofano się z niej przed przyjściem Serba. Złowrogie spojrzenia wyszukujące Arrivabene na trybunach również. Potem było brak maski i słabe teksty w środowisku “około związanym z Juve”( w cudzysłowie, bo to są włoskie media związane z piłką nożną czylu wolna amerykanka byle by tylko sprzedano/przeczytano). Agent zawodnika, zawodnik, zarząd klubu? I tak do kwadratu. Sympatia do zawodnika wskazana, szacunek również, chłopak trochę zdrowia zostawił. Natomiast wielkim nie był, czasami miał momenty. Juve ma się wstydzić? A “la joya” nie? Obawiam się, że to piłkarz na swoim zachowaniu i swojego agenta się przejechał. A gdy karty zostały rzucone to rozmienił się po całości wybierając osoby do negocjatorskiego stołu…

Zaskakujący wybór. Patrząc na cechy piłkarskie i charakterystykę Dybala najmniej pasuje mi do aktualnego Juve (pod wodzą Allegriego) oraz właśnie do aktualnej Romy (pod wodzą Mourinho).
Bardziej Argentyńczyk pasowałby mi do Interu, Milanu lub Napoli. W tych klubach mógłby odżyć i pokazać pełnię swoich możliwości.
Wiadome jednak, że na transfer składa się szereg czynników i okoliczności.

Dybala nie pasuje do 4231, ani 433. Jest idealny do 442 jako CF przy wysuniętym napastniku (ST). Może dobrze funkcjonować w 3421 lub 4321 jako jeden z dwóch ofensywnych graczy (AM) ale nigdy jako skrzydłowy.
W Romie może się odnaleźć i być w centrum projektu, a nie jednym z wielu (jak byłoby w Interze). Ciekawe czy udźwignie presję. No i w tym momencie ma rywala do pierwszego składu w postaci Zaniolo…

Na początku nie chciałem go w Interze (pisałem swego czasu czemu). Potem zaczałem mu się przyglądać w Juve, jak gra i jak jest tam traktowany przez Maxa. No i zechciałem go w Interze, bardzo. Życzyłem sobie zobaczyć atak Lautaro-Dybala, tą szybkość i grę kombinacyjną. No ale przyszedł/wrócił Lukaku i juz determinacji Interowi w ściągnieciu Dybali nie starczyło. No szkoda.
Ważne, że zostaje w Serie A.
Pozdr.

Jeśli to prawda co napisała dalmare i nie złożyli mu żadnej oferty, to porażka zarządu Juve. Z drugiej strony jeśli chciał więcej kasy, to chytrość go zgubiła. Dla niego oglądałam kiedyś mecze Palermo jestem ciekawa, czy w Romie się odbuduję.

Dalmare, zabawne, że Ty przez większość czasu jesteś podobnie nadąsana i roszczeniowa jak ten cały Dybala 😉 Trudno powiedzieć do kogo i o co masz pretensje – jak ten niedobry Juventus śmiał oceniać jego pracę i nie zechcieć płacić mu 8, a jego agentowi 10 mln? Jak mógł zweryfikować i zabrać tak śmieszną ofertę ze stołu? Przecież właśnie widzimy jak cała Europa rzuciła się na Paolo z takimi kontraktami, wyraźnie zasługuje. Ale przynajmniej dzięki Arrivabene mogłaś wyjść z szafy, bo o swojej słabości do Dybali nie zająknęłaś się gdy był piłkarzem Juve.
PS. Nie chcę psuć narracji, ale “charakterystyka techniczna Dybali” nie pasowała nie tylko do założeń Allegriego, ale trzech trenerów Juventusu i czterech selekcjonerów Argentyny. Może z Mourinho złapie chemię – chcę zobaczyć jak foch Jose zbiega się w czasie z menstruacją Dybali 🙂