Media: Niejasna przyszłość Donnarummy

Gianluigi Donnarumma
Gianluigi Donnarumma fot. Grzegorz Wajda

Cały czas niejasna jest przyszłość Gianluigiego Donnarummy, któremu wraz z końcem czerwca przyszłego roku wygasa umowa z AC Milanem. 21-latek jest mocnym punktem Rossonerich, będąc nie tylko solidnym golkiperem, ale również kapitanem Milanu.

Czytaj dalej…

La Gazzetta dello Sport sugeruje na swoich łamach, że w porównaniu do tego, co miało miejsce kilka miesięcy temu, jest widoczny progres w rozmowach na temat nowego kontraktu młodego golkipera. Warto zaznaczyć, że Paolo Maldini i Ricky Massara nie ukrywają tego, że chcą zatrzymać Donnarummę w klubie.

Kontrakt przedłużony o rok może dwa

Sam zawodnik także po rozmowach ze swoją rodziną oraz z menedżerem miał wyrazić chęć kontynuowania swojej kariery w ekipie z Lombardii. Nie jest tajemnicą, że Mino Raiola widzi dla swojego klienta inne rozwiązanie, ale sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że niektóre ruchy zostały mocno ograniczone, więc znany agent ma na razie ograniczone pole manewru.

Przypomnijmy, że najpierw był plan przedłużenia umowy z Donnarummą przez Milan o rok, a ostatnio pojawiły się głosy, że włoski bramkarz może parafować nowy kontrakt na kolejne dwa lata. Niewykluczone jednak, że w umowie zawodnika zostania zawarta klauzula, umożliwiająca Donnarummie zmianę klubu.

“Ibra” priorytetem

Warto jednak podkreślić, że aktualnie dla sterników Rossonerich priorytetem jest przedłużenie kontraktu ze Zlatanem Ibrahimoviciem. Czas na załatwienie spraw związanych z przyszłością bramkarza reprezentacji Włoch przyjdzie w następnej kolejności. Chociaż niewykluczone, że agent Donnarummy będzie grał na zwłokę, czekając do końca okna transferowego, które będzie otwarte do 5 października.

Komentarze