Neymar
Neymar fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Media: Neymar otwarty na transfer do Juve

Cały czas niejasna jest przyszłość Neymara, który upiera się, że chce opuścić Paris Saint-Germain. Według informacji Mundo Deportivo brazylijski piłkarz jest otwarty na to, aby dołączyć do Juventusu FC. Na pierwszy rzut oka te doniesienia wydają się niedorzeczne, ale podobnie był rok temu, gdy Tuttosport podało informację na temat Cristiano Ronaldo w Juve.

Czytaj dalej…

Neymar był już łączony z takimi klubami jak: Real Madryt, Bayern Monachium, czy Manchester United. Najnowsze doniesienia sugerują z kolei, że Brazylijczyk wyraża chęć dołączenia do mistrzów Włoch.

Neymar jest zdania, że wzmocnienia, które zrealizował ostatnio Juventus, wydają się trafne. Przypomnijmy, że rok temu szeregi Bianconerich zasilił Portugalczyk Ronaldo, a ostatnio do Juve dołączyli Adrien Rabiot, czy Aaron Ramsey. Z kolei finalizowana jest transakcja z udziałem Matthijsa De Ligta.

Mimo że Neymar uważa transfer do Juve za niezwykle kuszący, to trudno przypuszczać, aby tego lata działacze Starej Damy złożyli ofertę, która nie tylko spełniłaby oczekiwania francuskiego klubu, ale nie naruszałaby przepisów finansowego fair-play. Przypomnijmy, że Brazylijczyk do PSG trafił w 2017 roku za ponad 220 milionów euro.

Reprezentant Brazylii z ekipą ze stolicy Francji sięgnął dwa razy po mistrzostwo Ligue 1, notując 51 trafień w 58 spotkaniach.

Komentarze