Media: Nainggolan zmieni klub

Radja Nainggolan
Radja Nainggolan PressFocus

Radja Nainggolan w najbliższych dniach prawdopodobnie ponownie zostanie zawodnikiem Cagliari Calcio. Nerazzurri są gotowi na ponowne wypożyczenie reprezentanta Belgii do klubu z Sardynii – informuje La Gazzetta dello Sport.

We wtorek doszło do spotkania trenera Interu Antonio Conte z władzami klubu. Jednym z tematów rozmowy była przyszłość Nainggolana. Uznano, że Belg nie jest już potrzebny, dzięki czemu będzie mógł odejść z klubu na zasadzie wypożyczenia.

Jednocześnie starania o pozyskanie piłkarza zintensyfikowali przedstawiciele Cagliari Calcio. Jest to również związane z poważną kontuzją, jakiej nabawił się Marko Rog. Pomocnik doznał urazu więzadeł kolana i prawdopodobnie będzie wyłączony z gry na kilka najbliższych miesięcy.

Rozmowy między klubami są na zaawansowanym etapie i potwierdzenia transferu można spodziewać się nawet w najbliższych godzinach. Wcześniej Nainggolan będzie musiał poddać się testom medycznych, od których wyniku uzależniona jest finalizacji transakcji.

Dla Nainggolana będzie to powrót do Cagliari, w którym spędził poprzedni sezon. Rozegrał wówczas w jego barwach 26 spotkań w Serie A, w których zdobył sześć bramek i dokładając sześć asyst. Po powrocie do Interu nie mógł liczyć na regularne występy w drużynie Antonio Conte. W obecnym sezonie wystąpił w zaledwie pięciu meczach, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki.

Komentarze