Media: Milan nie sprzeda Piątka latem

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Według informacji zamieszczonych na łamach portalu CalcioMercato.com sternicy AC Milanu w trakcie letniej sesji transferowej nie będą rozważać sprzedaży Krzysztofa Piątka. Przypomnijmy, że reprezentant Polski trafił do ekipy z miasta mody zimą z Genoi CFC.

Czytaj dalej…

Polski napastnik zasilił szeregi Rossonerich co prawda stosunkowo niedawno, bo w styczniu, ale już zdołał przykuć uwagę klubów wielkich z całej Europy. Wpływ na to miała przede wszystkim niezwykła skuteczność Piątka. 23-latek w 19 meczach w Milanie zanotował 10 trafień.

Chociaż ostatnio pojawiły się głosy, że Piątek może latem zmienić barwy klubowe, to zdecydowanie przeczy tej tezie korespondent popularnego włoskiego portalu piłkarskiego w osobie Fabrizio Romano, który wyraża przekonanie, że urodzony w Dzierżoniowie zawodnik na pewno zostanie w mediolańskiej ekipie na kolejny sezon.

Tym samym, nawet gdyby w trakcie letniego okna transferowego do klubu z Lombardii trafiły oferty ws. Polaka w wysokości 50-55 milionów, to przedstawiciele Milanu odrzucą je, sugeruje CalcioMercato. Dodajmy, że Piątek trafił do teamu z miasta mody za 35 milionów euro.

Komentarze