Media: Luis Alberto na dłużej w Lazio

Serie A
Serie A

Lazio doszło do porozumienia z Luisem Alberto w sprawie nowego kontraktu. Jak informuje Il Corriere dello Sport, piłkarz złożył już podpis pod nową umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2025 roku.

Czytaj dalej…

Dotychczasowy kontrakt byłego zawodnika Liverpoolu z włoskim klubem wygasał w czerwcu 2022 roku. W ostatnim czasie Hiszpan był łączony z powrotem do swojej ojczyzny, ale władze Lazio chciały za wszelką cenę zatrzymać jednego z kluczowych zawodników w swoim zespole. Teraz obie strony doszły w tej sprawie do porozumienia.

Dzięki nowemu kontraktowi, który będzie obowiązywał przez pięć najbliższych lat, Luis Alberto będzie zarabiał w Lazio 2,7 miliona euro rocznie plus premie, które mogą zwiększyć wynagrodzenie do 3 milionów euro.

Hiszpański pomocnik w obecnym sezonie rozegrał 35 spotkań w Serie A, zdobywając w nich sześć bramek i notując aż 16 asyst. Dla Luisa Alberto to już czwarty sezon we włoskim zespole. Od czasu dołączenia do drużyny w 2016 roku z Deportivo La Coruna, na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech rozegrał 105 spotkań, strzelając 22 gole i dokładając do tego 37 asyst.

Komentarze