Media: Lukaku wróci dopiero w październiku

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku PressFocus

Włoskie media nie mają wątpliwości, że Romelu Lukaku wróci do gry dopiero w październiku. Napastnik Interu Mediolan doznał kontuzji uda podczas niedzielnego treningu.

  • Inter oficjalnie poinformował o kontuzji Romelu Lukaku
  • Przerwa w grze Belga wyniesie około 20 dni
  • Włoskie media twierdzą jednak, ze napastnik wróci do gry dopiero w październiku

Duża strata Interu Mediolan

Inter potwierdził w poniedziałek, że Romelu Lukaku jest kontuzjowany i że jego stan zdrowia zostanie ponownie oceniony w przyszłym tygodniu. Oznacza to, że wypożyczony z Chelsea Belg opuści dzisiejszy mecz z Cremonese, sobotnie derby della Madonnina z Milanem i otwierające spotkanie Interu w Lidze Mistrzów z Bayernem w przyszłym tygodniu.

Jednak według włoskich mediów, przerwa Lukaku będzie zdecydowanie dłuższa. La Gazzetta dello Sport, Tuttosport i Corriere dello Sport zgodnie donoszą, że Belg wróci dopiero po wrześniowej przerwie reprezentacyjnej.

Napastnik chce jak najszybciej wrócić na boisko i to samo dotyczy Inzaghiego, ale według mediolańskiego dziennika najlepszym scenariuszem byłby powrót „Big Roma” do akcji przeciwko Udinese w ostatnim meczu przed wrześniową przerwą. Jednak być może klub zdecyduje się nie ryzykować i Lukaku wróci dopiero na początku października.

Lukaku trafił do Interu w ramach wypożyczenia z Chelsea tego lata i ma na swoim koncie jednego gola i jedną asystę w pierwszych trzech meczach Serie A. Kolejne spotkania Interu to pojedynki z Cremonese, Milanem, Bayernem, Torino, Victorią Pilzno i ​​Udinese. W pierwszym meczu po przerwie reprezentacyjnej zmierzą się na San Siro z AS Romą.

Zobacz również: Milik przyspawany do ławki Juve? Spokojnie, nie dojdzie do tego

Komentarze