Media: Juventus nawiązał kontakt z Pochettino

Mauricio Pochettino
Mauricio Pochettino fot. Grzegorz Wajda

SportItalia donosi na swoich łamach, że Juventus FC skontaktował się z Mauricio Pochettino w celu zapytania Argentyńczyka, czy byłby gotowy zastąpić Maurizio Sarriego na stanowisku szkoleniowca Starej Damy. Znany włoski dziennikarz sportowy Alfredo Pedulla twierdzi, że klub z Piemontu jest zdeterminowany, aby znaleźć nowego trenera po odpadnięciu Juve z Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Wygląda na to, że Pochettino jest nie tylko głównym faworytem do zastąpienia Włocha Sarriego w roli opiekuna Juve, ale klub z Piemontu nawiązał już podobno pierwszy kontakt z byłym opiekunem Tottenhamu Hotspur, pytając go, czy jest gotowy na nowe wyzwanie.

Aktualny trener turyńskiej ekipy miał cel, aby wywalczyć dziewiąte z rzędu scudetto. Co prawda Sarri wykonał zadanie, ale w stylu, który nie spełnił oczekiwań kibiców. Stara Dama tylko o jeden punkt wyprzedziła w ligowej klasyfikacji Inter Mediolan.

Argentyński trener najbardziej realną opcją dla Juve

Sky Sport Italia i La Gazzetta dello Sport sugerują na swoich łamach, że faworytem działaczy Juve do pracy w roli trenera klubu z Piemontu jest Simone Inzaghi, ale biorąc pod uwagę, że opiekun SS Lazio wywalczył ze swoją drużyną awans do Ligi Mistrzów, to mało prawdopodobne jest, aby 44-latek zmienił miejsce pracy.

Nie jest natomiast tajemnicą, że pierwszym wyborem Andrei Agnelliego na stanowisku trenera Juventusu jest Zinedine Zidane. Kłopot w tym, że Francuz niedawno wrócił do Realu Madryt, więc raczej nierealne jest, aby rozstał się ze stołecznym klubem.

W związku z powyższym najwyżej stoją akcje Pochettino, który już niejednokrotnie dał do zrozumienia w swoich wypowiedziach, że jego marzeniem jest praca w Juventusie.

Komentarze