Media: Juventus naciska na Zidane’a, Real czeka na Allegriego

Zinedine Zidane
Zinedine Zidane fot. PressFocus

Juventus FC według doniesień La Gazzetta dello Sport jest zdecydowany na to, aby Zinedine Zidane został nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny teamu z Turynu. Tymczasem Massimiliano Allegri miałby objąć stery nad Realem Madryt po zakończeniu sezonu.

Zidane priorytetem dla Juventusu

Juventus FC każdego dnia przekonuje się coraz bardziej do pomysłu zatrudnienia Francuza na stanowisku trenera. We wtorkowym wydaniu najpopularniejszego włoskiego dziennika sportowego pierwsza strona została poświęcona Zidane’owi. Utytułowany szkoleniowiec wydaje się głównym celem na objęcie sterów nad zespołem po Andrei Pirlo.

Pewne jest jednak, że niepewność związana z tym, czy Stara Dama będzie mogła zagrać w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, budzi wątpliwości w kontekście nowego szkoleniowca. Powrót Zidane’a d Juventusu może być realny, ale tylko wtedy, gdy turyńczycy wywalczą miejsce premiowane grą w elitarnych rozgrywkach. Aktualnie team z Allianz Stadium plasuje się na piątym miejscu w tabeli Serie A, tracąc oczko do czwartego Napoli.

Real gotowy zaoferować dwuletni kontrakt Allegriemu

Ciekawe jest natomiast to, że od przyszłości francuskiego trenera uzależniony jest też w pewnym stopniu los Massimiliano Allegriego. Były trener Juve miałby zastąpić Zidane’a w szeregach Królewskich. Sternicy Los Blancos są gotowi zaproponować Włochowi umowę na dwa lata, dzięki której mógłby zarabiać 10 milionów euro rocznie.

W minionym tygodniu madrycka prasa przekonywała, że francuski trener miał przekazać zawodnikom Królewskich, że odchodzi po sezonie z klubu. Na tego typu doniesienia Zidane zaregował stanowczo, dementując plotki. – Jak mogę teraz powiedzieć piłkarzom, że odchodzę? – pytał retorycznie Francuz. – Mamy jeszcze do rozegrania kluczowe spotkanie w walce o mistrzostwo La Liga i miałbym powiedzieć drużynie, że odchodzę? To kompleta bzdura. Każdy może mówić, co chce. Ja natomiast takiej informacji zawodnikom nie przekazałem. Zobaczymy, co przyszłość pokaże. Na razie jednak jestem w Realu i został nam do rozegrania jeden mecz – mówił trener Królewskich.

Real Madryt pod batutą Zidane’a wciąż ma szanse na mistrzowski tytuł. Aktualnie Los Blancos tracą dwa oczka do pierwszego Atletico Madryt. W najbliższą sobotę i niedzielę rozegrana zostanie ostatnia kolejka La Liga.

Bologna
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 23. maja 2021 19:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze