Media: Ibrahimović zostaje w Milanie

Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

La Gazzetta dello Sport donosi, że Zlatan Ibrahimović podjął ostateczną decyzję odnośnie dalszej gry w AC Milan. Szwed negocjuje obecnie warunki nowego kontraktu i jest przekonany, że dojdzie z działaczami do porozumienia.

Czytaj dalej…

38-latek miał wyraźny i pozytywny wpływ na drużynę z San Siro w kończącym się sezonie. Cieszy się poza tym z owocnej współpracy z trenerem Stefano Piolim.

Negocjacje formalnością?

Zdaniem La Gazzetta dello Sport w najbliższych dniach ma odbyć się spotkanie dotyczące szczegółów kontraktu z Ibrahimoviciem. Dziennikarze nie znają konkretnej daty, ale możliwe, że jeszcze w pierwszej połowie sierpnia pojawi się komunikat, że Szwed podpisał nową umowę.

Wynagrodzenie napastnika ma wynosić 4 miliony euro za sezon, ale może on zarobić więcej w przypadku spełnienia odpowiednich kryteriów. Dotyczą one bramek, liczby rozegranych meczów, występu klubu w europejskich pucharach i miejscu w pierwszej czwórce Serie A w kolejnym sezonie.

Milan idealnym miejscem dla Ibry

W minionej kampanii Szwed rozegrał siedemnaście meczów i zdobył dziewięć goli. Dołożył do tego pięć asyst. A warto przypomnieć, że do AC Milan dołączył w styczniowym oknie transferowym. Jest to jego druga przygoda z tym klubem. Grał już tam w latach 2010-2012.

Komentarze