Media: Gattuso nie śpieszy się ws. nowej umowy

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Wraz z końcem czerwca przyszłego roku wygasa kontrakt Gennaro Gattuso z SSC Napoli. Według medialnych doniesień dzisiaj miała się wyjaśnić przyszłość Włocha. Włoskie środki masowego przekazu wskazują jednak, że były reprezentant Włoch podjął decyzję o tym, że nową umowę zdecyduje się podpisać wiosną przyszłego roku.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że 42-letni trener przejął obowiązki pierwszego trenera Azzurrich po tym, gdy z klubu z Kampanii odszedł w grudniu Carlo Ancelotti.

SportItalia, Sky Sport Italia oraz CalcioNapoli24 donoszą na swoich łamach, że dzisiejsze spotkanie z udziałem Aurelio De Laurentiisa i Cristiano Giuntoliego w Capri miało na celu wypracowanie strategi transferowej.

Nowa umowa Gattuso dopiero na wiosnę?

Spotkanie ma być kontynuowane podczas kolacji. Włoskie media donoszą jednak, że ani Gattuso, ani De Laurentiis nie śpieszą się z parafowaniem nowej umowy.

Przypomnijmy, że Gattuso uchodzi za niezwykle honorowego trenera. W momencie, gdy rozstał się z Milanem, zgodził się na rozwiązanie kontraktu mediolańskim klubem za porozumieniem stron, a także zrezygnował z należnego mu wynagrodzenia, pod warunkiem, że pełne wynagrodzenie otrzymają jego współpracownicy.

Mając to na uwadze, trener nie chce, aby w kontrakcie były zawarte skomplikowane klauzule, ponieważ uważa, że ​​jeśli któraś ze stron nie jest zadowolona, ​​powinna po prostu podjąć decyzję o zakończeniu współpracy.

Komentarze