Media: Edin Dzeko blisko transferu do MLS

Edin Dzeko
Edin Dzeko fot. PressFocus

Edin Dzeko według najnowszych doniesień mediów jest bliski rozstania z Romą. Reprezentant Bośni i Hercegowiny prawdopodobnie będzie kontynuował karierę w LA Galaxy. Córka żony bośniackiego piłkarza z poprzedniego małżeństwa wybrała już nową szkołę w Stanach Zjednoczonych.

Dzeko może wkrótce zmienić klub

Edin Dzeko mimo zaawansowanego był zawodnikiem wyróżniającym się w tracie sezonu w szeregach Wilków. Bośniak trafił do teamu ze Stadio Olimpico latem 2016 roku z Man City, kosztując wówczas 11 milionów euro. W trakcie kończącej się kampanii zawodnik wystąpił łącznie w 37 spotkaniach, w których strzelił 13 goli, a ponadto zaliczył cztery asysty.

Włoscy dziennikarzy w swoich publikacjach sugerują, że żona Dzeko, Amra, odgrywa kluczową rolę w decyzjach związanych z przyszłością napastnika. Warto zaznaczyć, że w przeszłości mieszkała już w Los Angeles, gdzie zresztą poznała Bośniaka, gdy ten bronił barw Man City.

Dzeko ma kontrakt z klubem z Rzymu do końca czerwca 2022 roku. Niemniej jego przyszłość w klubie jest niepewna. Warto nadmienić, że Jose Mourinho podobno próbował przekonywać już zawodnika do tego, aby został w Romie na jeszcze jeden sezon. Z kolei bośniacka strona Reprezentacija.ba twierdzi, że ofensywny piłkarz może niebawem zasilić szeregi LA Galaxy.

Warto nadmienić, że latem minionego roku Dzeko był bliski przeprowadzki do Juventusu. Bośniak był podobno na tyle blisko dołączenia do ekipy z Turynu, że zdecydował się zapłacić za prywatny czarter na lot do Turynu, kupując ponadto nowy garnitur. Ostatecznie sternicy Starej Damy zdecydowali się na pozyskanie Alvaro Moraty.

Komentarze