Media: dwóch głównych kandydatów na objęcie roli trenera w Lazio

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

SS Lazio jest w trakcie poszukiwania nowego trenera po rozstaniu z Simone Inzaghim. Najnowsze doniesienie włoskich mediów przekonują, że na celowniku władz Orłów jest dwóch szkoleniowców.

  • Lazio intensywnie pracuje nad znalezieniem nowego trenera
  • Lisa kandydatów liczy kilka nazwisk, ale wydaje się, że największe szanse mają Andre Villas Boas i Maurizio Sarri
  • Media we Włoszech twierdzą, że stery nad stołeczną ekipą może też objąć Sinisa Mihajlovic

Lazio w poszukiwaniu następcy Inzaghiego

SS Lazio rozstało się z dotychczasowym opiekunem, nie przedłużając z nim umowy. Kontrakt Simone Inzaghiego wygasa z końcem czerwca tego roku.

Tymczasem włoscy dziennikarze podają, że stery nad stołeczną ekipą może objąć Andre Villas Boas. Portugalczyk nie jest jednak jedynym trenerem przymierzanym do Lazio. Innym kandydatem ma być Maurizio Sarri. 62-latek od roku pozostaje bez pracy po rozstaniu z Juventusem.

Villas Boas według informacji Il Tiempo oraz La LazioSiamoNoi jest faworytem do objęcia sterów nad ekipą z Rzymu. Niemniej Alfredo Pedulla jako ekspert ds. transferów w SportItalia i La Gazzetta dello Sport podaje, że możliwe jest też zatrudnienie Sarriego przez Claudio Lotito.

Niedziela ma być decydującym dniem dla przyszłości byłego opiekuna Starej Damy. Tym bardziej, jeśli Juventus rozwiąże z Sarrim kontrakt, co będzie skutkować wypłatą 2,5 miliona euro Włochowi.

Oprócz wymienionej dwójki trenerów z pracą w klubie z Rzymu łączeni są również: Sinisa Mihajlovic, Vincenzo Italiano oraz Luca Gotti.

Czytaj więcej: Lazio blisko pozyskania Jerome’a Boatenga

Komentarze

Comments 3 comments

Sarri zaimponował wygraniem Europa League, ale tak poza tym to niezbyt przemawia do mnie styl tego pana, Mihajlovicia można od razu wykreślić, bo Siniša już kiedyś wypowiadał się, że z naszym prezydentem nie chce pracować, Gotti gra obrzydliwy antyfutbol, więc jedyną sensowną kandydaturą z tych podawanych przez prasę wydaje się Italiano, bo Zwijasz-Bagaż to akurat nieśmieszny żart.

Sarri w ostatnich 4 sezonach, gdy prowadził klub w Serie A zajmował miejsce w tabeli, o którym Lazio może pomarzyć rozgrywając nawet sezon w mega formie i z ponad tuzinem przyznanych karniaczków. Do tego jego kontrakt to pewnie kwota ponad 4-5 mln. €, której Lotito mu nie zaoferuje.
Ale… jeśli Maurizio chciałby koniecznie wrócić do trenerki we Włoszech to zostało już tylko Lazio…