Media: Drągowski zawodnikiem Spezii

Bartłomiej Drągowski
Bartłomiej Drągowski PressFocus

Sport.pl informuje, że Bartłomiej Drągowski zostanie zawodnikiem Spezii. Fiorentina otrzyma za ten transfer trzy miliony euro, a ponadto zapewniła sobie 50 procent od następnej sprzedaży polskiego bramkarza.

  • Sport.pl informuje, że Drągowski zostanie zawodnikiem Spezii
  • Polak podpisze trzyletni kontrakt
  • Jednak w jego umowie ma być zapis pozwalający mu na transfer już za rok do lepszego klubu

Drągowski robi krok w tył, aby powalczyć o lepszą przyszłość

Bartłomiej Drągowski był na celowniku wielu europejskich klubów. Interesował się nim Bournemouth oraz Southampton z Premier League, czy Espanyol Barcelona. Jednak w każdym z przypadków potencjalny transfer natrafił na różne przeszkody, dlatego ostatecznie Drągowski zostanie we Włoszech i będzie grał dla Spezii.

Polak trafi do Spezii również dzięki znajomością właścicieli obu klubów. Rocco Comisso i Robert Platek wychowywali się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszkają w Nowym Jorku i dobrze się znają. To nie będzie pierwsza transakcja między tymi panami, odkąd zarządzają włoskimi klubami. Nie tak dawno ze Spezii do Fiorentiny powędrował szkoleniowiec Vicenzo Italiano.

Bartłomiej Drągowski podpisze w nowym klubie trzyletni kontrakt. Polski bramkarz liczy na regularne występy, dzięki którym utrzyma miejsce w kadrze reprezentacji Polski na mundial w Katarze. Były bramkarz Empoli w Spezii praktycznie nie będzie miał rywala, bowiem dotychczasowy golkiper Ivan Provedel przeniósł się do Lazio.

Co ciekawe, według informacji przekazywanych przez Sport.pl w jego kontrakcie ma znaleźć się klauzula umożliwiająca mu już po roku transfer do lepszego klubu. Tym samym krok w tył karierze Drągowskiego ma być szansą na dołączenie w przyszłości do czołowego europejskiego klubu.

Zobacz również: Inzaghi chce zatrzymać kluczowych piłkarzy

Komentarze