Media: De Zerbi porozumiał się z Szachtarem

Roberto De Zerbi
Roberto De Zerbi Pressfocus

Media od dłuższego czasu spekulują nad przyszłością Roberto De Zerbiego. Sky Sport Italia twierdzi, że 41-latek nie przedłuży wygasającego w czerwcu kontraktu i zamieni Sassuolo na Szachtar Donieck. Włoski trener rzekomo ustalił już warunki umowy z ukraińskim zespołem.

Koniec rozdziału Sassuolo

1 lipca 2018 roku 2018 roku nastąpił ważny moment w historii Sassuolo. Władze klubu postanowiły zatrudnić Roberto De Zerbiego w roli pierwszego trenera. W debiutanckim sezonie na Mapei Stadium, zajął z drużyną miejsce tuż za pierwszą dziesiątką. Rok później Sassuolo było już ósme. W tym czasie De Zerbi dokonał diametralnej zmiany stylu gry. Jego podopieczni zaczęli prezentować bardziej ofensywny futbol i strzelać więcej goli. Ich postawą zachwycali się neutralni kibice, którzy doceniali wysiłek młodego szkoleniowca Neroverdich.

Kampania 2020/2021 w wykonaniu Sassuolo również budzi szacunek. Zawodnicy De Zerbiego toczą bój z Romą o Ligę Konferencji Europy. Dla Neroverdich byłby to drugi start w europejskich pucharach. Poprzedni zakończył się na ostatniej pozycji w fazie grupowej Ligi Europy. Fani Serie A powinni cieszyć się z możliwości oglądania występów ekipy De Zerbiego, który od lipca najprawdopodobniej poprowadzi nowy klub.

Czas na nowe wyzwania

Sassuolo pozostały do rozegrania trzy potyczki i szkoleniowiec Neroverdich skupia się jedynie na tym. – Zagramy do końca, nadając mu większą wartość niż to, co jest siódmym miejscem samo w sobie – stwierdził 41-latek. Ewentualny awans do Ligi Konferencji nie zmieni jednak jego decyzji w sprawie przyszłości. – Ten klub to dla mnie coś więcej niż europejskie marzenie. Są rzeczy, które wykraczają poza pracę, na przykład zawodnicy, do których jestem silnie przywiązany i wszyscy ludzie, którzy tu pracują, którzy zostali moimi przyjaciółmi. Zatrzymania się przy dobrej pogodzie: jeśli zostaje się, robi to nawet podczas deszczu – powiedział włoski trener.

Według Sky Sport Italia De Zerbi wcześniej odrzucił ofertę poprowadzenia Fiorentiny, by przejść do Szachtara Donieck, z którym miał już ustalić warunki kontraktu do czerwca 2023 roku. Dla 41-latka nie byłaby do pierwsza zagraniczna przygoda. Jako zawodnik reprezentował barwy rumuńskiego CFR Cluj. Szachtar w zakończonym już sezonie ukraińskiej Premier League, zajął drugie miejsce. Z mistrzostwa cieszyło się Dynamo Kijów, które zdobyło 11 punktów więcej. Jednym z zadań De Zerbiego byłoby zatem odzyskanie tytułu najlepszego zespołu w kraju.

Zanim nastąpi ewentualna przeprowadzka na Ukrainę, De Zerbi poprowadzi Sassuolo w środowym meczu z Juventusem na własnym stadionie.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 12. maja 2021 20:42.

Komentarze

Na temat “Media: De Zerbi porozumiał się z Szachtarem