Media: Conte kandydatem do pracy w Romie

Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień CalcioMercato.com w nowym sezonie AS Romę może poprowadzić Antonio Conte. Klub ze stolicy Włoch podobno jest do tego stopnia zdeterminowany, aby pozyskać byłego selekcjonera reprezentacji Włoch, że jest w stanie spełnić wymagania finansowe doświadczonego trenera.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że Conte przed startem sezonu 2018/2019 rozstał się z Chelsea FC, będąc zastąpiony przez Maurizio Sarriego. Chociaż minęło już trochę czasu od tamtej pory, to Włoch wciąż nie podjął się pracy w innym miejscu.

Niewykluczone jednak, że Conte wkrótce wróci do pracy. Jeśli wierzyć doniesieniom popularnego włoskiego portalu piłkarskiego, to sternik Wilków w osobie Jamesa Pallotty jest gotowy zaoferować byłemu menedżerowi The Blues zarobki na poziomie 9,5 miliona euro rocznie. Conte zarabiałby zatem w Romie nico mniej, niż to miało miejsce w Chelsea, czy w Juventusie FC.

Warto odnotować, że zwolennikami tego, aby 49-latek urodzony w Lecce objął stery nad stołeczną ekipą są między innymi Francesco Totti, czy Daniele De Rossi. W powszechnej opinii także obecni piłkarzy Romy chcieliby, aby Conte został trener drużyny.

Włoskie media donoszą, że znany włoski trener podejmie decyzję w sprawie swojej przyszłości w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Komentarze