Media: Chelsea chętna na Bernardeschiego, wymiana blisko?

Jorginho
Jorginho fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC wciąż wydaje się poważnie zainteresowany pozyskaniem Jorginho z Chelsea FC. CalcioMercato.com sugeruje, że sternicy Starej Damy, aby doprowadzić do finalizacji transakcji, gotowi są oddać w zamian jednego ze swoich piłkarzy do klubu z zachodniego Londynu, którego ma chcieć Frank Lampard.

Czytaj dalej…

Zwolennikiem transferu z udziałem 28-latka w osobie Jorginho, jest Maurizio Sarri. Kłopot w tym, że klub z Piemontu niechętnie podchodzi do tematu wydania 40 milionów euro (36 milionów funtów) na transfer z udziałem zawodnika.

W każdym razie władze londyńskiej ekipy mają być podobno otwarte na transakcję wymiany piłkarzy, co może być latem częstym manewrem różnych klubów. Na celowniku The Blues miałby się znajdować Federico Bernardeschi, który w trakcie kampanii 2019/2020 nie był główną postacią Starej Damy.

Lada moment rozmowy na szczycie na linii Paratici-sternicy The Blues

Tymczasem w koszulce ekipy z zachodniego Londynu piłkarz mógłby się odbudować. Tym bardziej że z Chelsea rozstać się może Pedro Rodriguez, którego Włoch mógłby zastąpić.

Gdyby transfer z udziałem Jorginho stał się faktem, to ten w szeregach Bianconerich miałby najpewniej wypełnić lukę po Miralemie Pjaniciu, który według doniesień hiszpańskiej i włoskiej prasy ma dołączyć do FC Barcelony.

Komentarze