Arsenal rzuci wyzwanie Milanowi ws. transferu reprezentanta Węgier

Dominik Szoboszlai
Dominik Szoboszlai fot. PressFocus

AC Milan nie jest jedynym klubem, który wyraża zainteresowanie pozyskaniem Dominika Szoboszlaia z FC Salzburg. Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że zawodnikiem poważnie jest również zainteresowany Arsenal FC. Węgier ma podobno w swoim kontrakcie wpisaną klauzulę odstępnego, wynoszącą 24 miliony euro, która może być spłacana w ratach.

Czytaj dalej…

AC Milan najpewniej będzie rywalizować o podpis pod kontraktem piłkarza z Arsenalem FC. Niewykluczone, że Dominik Szoboszlai już w styczniu zmieni barwy klubowe. Chętny musiałby zimą wyłożyć na transakcję osiem milionów euro. Z kolei pozostałe dwie raty za zawodnika miałyby zostać spłacane w okresie trzech lat, czytamy na łamach The Mirror.

Powyższy stan rzeczy sprawia, że nie brakuje klubów chętnych na pozyskanie reprezentanta Węgier. Jednym z nich jest właśnie Milan. Klub z Lombardii był bliski pozyskania zawodnika już kilka miesięcy temu, gdy bliski objęcia posady opiekuna Rossonerich, był Ralf Rangnick, co potwierdził selekcjoner reprezentacji Węgier Marco Rossi.

Perełka z Węgier

Dominik Szoboszlai ma umowę ważną z FC Salzburgiem do końca maja 2022 roku. W trakcie trwającego sezonu zawodnik wystąpił łącznie w 13 spotkaniach ekipy z Austrii, w których zanotował pięć trafień i dziewięć asyst.

20-latek urodzony w Budapeszcie ma też na swoim koncie 12 meczów w reprezentacji swojego kraju. W drużynie narodowej lewy lub ofensywny pomocnik strzelił trzy gole.

Komentarze