Mecze Serie A w nowym sezonie z kibicami?

Kibice Interu Mediolan
Kibice Interu Mediolan fot. PressFocus

Rozgrywki Serie A startują 21-22 sierpnia. Wciąż natomiast nie wiadomo, czy kibice we Włoszech wrócą na trybuny. Tymczasem medialne doniesienia sugerują, że realne jest wypełnianie 50 procent pojemności trybun widzami.

  • Nowa kampania Serie A wystartuje w trzeci weekend sierpnia
  • Rozważany jest powrót kibiców na trybuny na mecze ligi włoskiej
  • Widzowie mieliby wypełniać 50 procent pojemności stadionu

Serie A może zostać ponownie otwarta dla widzów

Rozgrywki Serie A w ostatnim sezonie dużo straciły na atrakcyjności ze względu na puste stadionu, na co wpływ miała pandemia koronawirusa. Ponadto włoskie kluby straciły już od początku pojawienia się zarazy ponad 1,2 miliarda euro.

Najnowsze doniesienia sugerują z kolei, że Lega Serie A naciska na ponownie otwarcie trybun dla kibiców. Nawet jeśli tylko w niewielkim stopniu miałoby to pomóc klubom z Włoch pod względem finansowym.

Podczas ogłoszenia terminarza na kampanię 2021/2022 w Serie A prezydent Paolo Dal Pino wezwał rząd do otwarcia stadionów. CalcioMercato.com i La Gazzetta dello Sport przekonują, że władze państwowe mogą przystać na otwarcie 50 procent pojemności stadionu.

Rozmowy między zaangażowanymi w sprawę stronami trwają od tygodni, ale rząd musi analizować wzrost przypadków COVID-19 w kraju. Wpływ na to ma przede wszystkim rozprzestrzenianie się wariantu Delta.

W pierwszej kolejce Serie A spodziewanych jest kilka ciekawych meczów. Inter zmierzy się z Genorą, Udinese na swoim stadionie zagra z Juventusem. Z kolei wicemistrzowie Włoch w postaci Milanu skonfrontują swoje siły z Sampdorią.

Czytaj więcej: Juventus zaczął przygotowania do nowej kampanii

Komentarze