Mecze Serie A w każdym dniu tygodnia w nowej rzeczywistości?

Serie A
Serie A

Rozgrywki Serie A po przerwie z powodu pandemii koronawirusa mają zostać wznowione 20 czerwca. Corriere dello Sport sugeruje, że mecze włoskiej ekstraklasy w każdej kolejce mogą zostać rozłożone nawet na cały tydzień, aby zarówno stacje telewizyjny, jak i platformy streamingowe sprzedające transmisje w PPV mogły być zadowolone.

Czytaj dalej…

Wiadomo już, że spotkania ligi włoskiej nie będą mogły odbywać się we wczesnych porach popołudniowych, gdyż lato we Włoszech na to nie pozwala ze względu na zbyt wysokie temperatury. Tym samym taki stan rzeczy wymusza planowanie terminarza z uwzględnieniem każdego dnia w tygodniu.

Zarys związany z harmonogramem poszczególnych spotkań zakłada, że mecz poniedziałkowy miałby zostać rozegrany o godzinie 21:00. We wtorek, środę i czwartek spotkania miałyby się odbywać o godzinie 19:00 i 21:00. Piątkowe starcie miałoby być rozgrywane o 21:00.

Tymczasem godziny 17:15, 19:30 i 21:45 miałyby być zarezerwowane na sobotę i niedzielę. Jednocześnie bardzo realne jest, że nierzadko mecze włoskiej ekstraklasy mogą być rozegrane w każdym dniu tygodnia.

Komentarze