• SędziaMarco Guida

Relacja

Torino zdobyło San Siro

dodał: Przemysław Kucharzak  |  źródło: serieA.pl  |  03.04.2016 22:45
Dwa stracone gole, dwie czerwone kartki i trzy zgubione punkty - to "dorobek" Interu po niedzielnym spotkaniu z Torino, w którym to goście wygrali na San Siro 2:1.

Pierwsza połowa przebiegała tak, jak każdy tego oczekiwał, czyli pod dyktando Interu. Może przewaga gospodarzy nie była jakaś wielka, ale prowadzili oni do przerwy 1:0, a to wszystko za sprawą Marcelo Brozovicia i Mauro Icardiego. Ten pierwszy przeprowadził ładną akcję zakończoną strzałem, który ręką zablokował Emiliano Moretti i arbiter wskazał "na wapno". Karnego z zimną krwią wykorzystał właśnie Icardi, dając Interowi prowadzenie, które mediolańczycy utrzymali do przerwy, gdy jeszcze nic nie zapowiadało dramatu, jaki dla gospodarzy miał się rozegrać po zmianie stron.

Wszystko rozpoczęło się w 55. minucie, gdy Cristian Molinaro i Maxi Lopez rozegrali koronkową akcję wykończoną przez lewego pomocnika gości i na San Siro zrobiło się 1:1. O ile remis to jeszcze nie tragedia, o tyle strata zawodnika już nią jest, a tego Inter doświadczył dwie minuty później, kiedy to za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Miranda. Jednak prawdziwym katem Interu okazał się tego wieczora Andrea Belotti. Napastnik Torino w 72. minucie upiekł trzy pieczenie na jednym ogniu, gdyż wywalczył rzut karny, wymusił na arbitrze wyrzucenie z boiska Yuto Nagatomo, a na koniec sam tego karnego zamienił na bramkę. Przegrywając 1:2 i grając w dziesiątkę gospodarze byli już bezradni i to Torino świętowało zdobycie trzech oczek w Mediolanie.

Inter nie wykorzystał zatem potknięcia Fiorentiny, które dało mu szansę na awans na czwartą lokatę w tabeli, a na dodatek stracił punkty do czołowej trójki, która odjechała Nerrazurrim już na osiem oczek.

pelus33 | 03.04.2016 22:50

Mediolan dzisaj rzadzi......:)identyczny scenariusz jak w meczu Milanu z wyjatkiem kartek.Szybki prowadzenie po karnym pozniej zamiast dusic wynik odpuszczenie gry ,strata gola i porazka....Zarowno Mancini jak Mihajlovic po ostatnich kolejkach nie moga byc zbyt pewni utrzymania swoich posad,zle sie dzieje w obu ekipach .....

TommyMasta | 03.04.2016 22:51

Nieźle ;) Sam nie wiem czy to niespodzianka czy nie, po Interze można się spodziewać w tym sezonie wszystkiego, ale na pewno nie zachowania regularności i podejścia do każdego meczu z takim samym nastawieniem.

Ragnarock | 03.04.2016 22:51

Jakoś nie widziałem szans na remis po pierwszej połowie a tu proszę. Torino ładnie, dobre wejście Baselliego. A Inter ma za mało klasowych piłkarzy żeby miał kto pociągnąć grę. Brak lidera w pomocy. Perisić jak prawie zawsze słąby, Palacio za słaby na pierwszy skład. Brozović mógłby być jedynie uzupełnieniem. Brakuje jakości.

Fest | 03.04.2016 22:51

Dzięki Miranda.
Ech.. jedyne pocieszenie że poleci Mancini.
Marzenie Mourinho.

Zibi Kusza | 03.04.2016 22:57

W ostatnim zdaniu jest błąd, zamiast Bianconerrim powinno być Nerazzurrim.

Luczywo | 03.04.2016 23:09

Nie jest zle. Inter byl blisko zwyciestwa. Koncertowa gra.

cich cich | 03.04.2016 23:15

Lubiłem Roberto kiedy był piłkarzem, to jeden z najbardziej utalentowanych Włochów jakich miałem okazję oglądać przez ostatnie 35 lat...chociaż nie spełnił się do końca, szczególnie w reprezentacji. Nie pierwszy i nie ostatni taki talent...
Jako trener jest tragiczny...bez koncepcji, bez właściwości ...przeraźliwie zachowawczy kiedy zaczyna kalkulować i grać to swoje ulubione 1 - 0. Nie naumiał się, niestety. Czekam na jego zwolnienie.
To spotkanie to być może nie do końca jego wina ale z perspektywy całego sezonu wygląda to nieciekawie.

Przed meczem pisałem że Inter może jeszcze powalczyć o LM ( to jednak oznaczałoby dalszą współpracę z Mancinim...brrrrr ) ...ale teraz już za późno. Jest mi wszystko jedno czy zagrają w LE ..czy też nie zagrają. Teraz ważne są - zmiana trenera po sezonie...i sensowne korekty w kadrze, mniej szrotu...więcej konkretów. Nie przestaną być nudni i nijacy...kupując 3ech niezłych grajków zamiast jednego, godnego takiego klubu. Zmiana mentalnoścj też będzie istotna ale do tego niezbędny jest nowy fachman na stołku trenerskim. Sprawa jest oczywiście bardziej skomplikowana ponieważ władzom klubu brakuje koncepcji, długofalowej polityki, pomysłu na tę drużynę...to trwa zbyt długo. Patrzenie na ich grę jest bardzo bolesnym doświadczeniem, niestety.

Pozdro - cich cich

Odet | 04.04.2016 09:01

Masakra, drugi raz w tym sezonie wyłączyłem mecz, masakra.

Można było słabe Torino dobić przed przerwą, można było...

Pozdr.

Konrad Robert | 04.04.2016 09:52

Spora niespodzianka jak dla mnie.I chyba Inter juz moze sie pozegnac z LM.W sumie powinni sie cieszyc , ze Milan tak slabo przedzie..hehe..

Adqu | 04.04.2016 12:44

Odet
Też nie dotrwałem do końca, zamiast przycisnąć i strzelić 2 bramke to skończyło się jak widać, nie ma co nawet marzyć o LM i dla drużyny też będzie lepiej jak pokaże się w LE oby nie tak jak ostatnio.

youn1ck | 04.04.2016 17:23

W tym momencie na LM nie ma już szans, a to oznacza, że Mancini wyleci. Nie wiem czy to dobrze. Fakt, że jego Inter nie gra w tym momencie futbolu ani efektywnego ani efektownego, ale myślę, że większe szanse na poprawę są gdy jeden trener dostaje więcej czasu na realizację swojego planu, niż gdy nowy trener zaczyna od zera.

arkonjuve | 04.04.2016 20:53

Łaska kibica na pstrym koniu jeździ. Jeszcze parę miesięcy temu ubóstwiany. Dziś do wywalenia.
Klasyk :)

Adqu | 05.04.2016 12:26

arkonjuve:
Nikt go tu nie zwalnia ale faktem jest, że mecz z Torino zawalił trener, piłkarze mu w tym pomogli. Po drugie o ile pamiętem Mancini miał postawione ultimatum, że ma wepchnąć zespół do LM a to się nie uda więc Pan Thohir ma ciężki orzech do zgryzienia, tym bardziej że na rynku jest Simeone ;P którego osobiście najchętniej widze za sterami Interu. Nie mam nic do Mancio ale jak widać przez sezon, wcale nie jest taki rewelacyjny tym bardziej, że Inter po wzmocnieniach ma naprawdę konkretną kadrę.