• SędziaGiampaolo Calvarese

Relacja

Inter wygrywa rzutem na taśmę, Jovetić bohaterem!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  23.08.2015 22:43
Inter Mediolan nie zawiódł w meczu pierwszej kolejki włoskiej ekstraklasy i rzutem na taśmę wygrał z Atalantą Bergamo 1:0. Warto dodać, że La Dea przez około dwadzieścia minut drugiej połowy grała w dziesiątkę po czerwieni Carmony, a bohaterem nerazzurrich został Stevan Jovetić, który dał im komplet punktów w ostatniej akcji meczu.

Najdonioślejszym wydarzeniem pierwszych piętnastu minut na Stadio Giuseppe Meazza było zejście z boiska Mauro Icardiego. Króla strzelców poprzedniego sezonu Serie A zastąpił nowy nabytek nerazzurrich, Stevan Jovetić.

Tak właściwie, to choć mecz do przerwy nie można nazwać stricte nudnym, to wielu idealnych sytuacji podbramkowych w pierwszej odsłonie nie uświadczyliśmy, a najlepszą z nich zmarnował Brozović.

W drugiej połowie bardzo długo utrzymywał się wynik 0:0 i obu ekipom brakowało pomysłów na sforsowanie zasieków obronnych przeciwnika. Końcówka miała być jednak dużo łatwiejsza dla miejscowych, gdyż po ostrym wślizgu w Hernanesa, drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Carmona.

Piłka w końcu znalazła się w siatce w 77 minucie, jednak arbiter główny tego spotkania dopatrzył się niewielkiego spalonego u Rodrigo Palacio, aż żal było pięknego dogrania od Joveticia. Tak czy inaczej, Inter wciąż tylko remisował z osłabioną Atalantą.

Remis nie utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego, gdyż w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Stevan Jovetić uderzeniem zza pola karnego zapewnił komplet gospodarzom.

Inter Mediolan - Atalanta Bergamo 1:0 (0:0)
1:0 Jovetić 90+3'