• SędziaLuca Pairetto

Relacja

Inter z kompletem na Sardynii

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  25.11.2017 22:45

Inter Mediolan bez większych kłopotów ograł Cagliari na wyjeździe 3:1 i przynajmniej do jutrzejszego meczu Napoli z Udinese będzie zasiadał na fotelu lidera Serie A. Dwa gole Sardyńczykom strzelił tego wieczoru Maurito Icardi, dla którego było to 14 i 15 trafienie ligowe w sezonie.

Choć pierwsze minuty należały do Cagliari, to świetnie dysponowany był Samir Handanovic. W 29 minucie bezbłędny okazał się natomiast Mauro Icardi, który po wrzutce w pole karne i zgraniu zamykającego akcję Perisicia wpakował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron ponownie zaczęło się od pokazu formy Handanovicia, a później Inter podwoił prowadzenie. Tym razem Antonio Candreva zbiegł ze skrzydła w pole karne i wycofał do wbiegającego Brozovicia, a ten pokonał bramkarza.

W 71 minucie kontakt złapało Cagliari. Po doskonałej wrzutce Paolo Farago, Leonardo Pavoletti znalazł się pomiędzy fatalnie ustawionymi obrońcami Interu i z pierwszej piłki zaskoczył golkipera.

Emocje skończyły się w 83 minucie, gdy Icardi wykończył akcję po małym zamieszaniu w szesnastce i Inter pokonał rywala 3:1.

Cagliari Calcio - Inter Mediolan 1:3 (0:1)

tylko_INTER | 25.11.2017 22:46

Brawo, pewna wygrana po niezłym meczu, Cagliari napsuło nerwów zwłaszcza na początku, ale Handanović był fenomenalny. Szkoda że Icarowi nie wpadł hattrick.

Za tydzień Chievo, Forza Inter!

Fan Serie A | 25.11.2017 22:50

Chievo i Juventus :)

DamianInter | 25.11.2017 22:52

Cagliari miało siły na 30 minut, nawet po strzeleniu kontaktowej w drugiej połowie nie rzucili się do ataku. Ależ mi się ten Inter zaczyna podobać, jasne, pierwsza połowa mogła być lepsza, ale z taką formą myślę, że i tak zdołalibyśmy odrobić ewentualnie straconą wtedy bramkę. To jest kosmos co Spaletti zrobił z tą drużyną, bo kadrowo przecież nic się prawie nie zmieniło w stosunku do zeszłego sezonu, kosmosem jest też skuteczność Icardiego.

Cieszy, że Miranda i Gagliardini wykartkowali się, więc będą dostępni na Juve.

Interista1987 | 25.11.2017 22:54

Inter gra na duzej intensywnosci i nie dziwie sie, ze nasi rywale w koncu pekaja. Kazdy chce z nami grac tak jak zagrala Bologna i Torino, lecz Spalletti zdaje sobie z tego sprawe.
Inter wyczekuje swego rywala po czym go punktuje.
Pokonamy Chievo a pozniej starcie z Juventusem gdzie nie przewiduje naszej porazki.

log1c | 25.11.2017 22:55

W pierwszej połowie nie istnieliśmy, najważniejsze 3pkt, Icar bezcenny :)

gk87 | 25.11.2017 23:06

Inter skuteczny do bolu,4 strzaly na bramke 3 gole,kolejne zwyciestwo czego chciec wiecej ;) Mauro bestia,Handa co wyjal w 16 min poezja.Lecimy dalej FORZA INTER!

gk87 | 25.11.2017 23:14

dziwi mnie natomiast,ze z kazda kolejka co raz to mniej komentarzy kibicow "innych" druzyn ;)

Jovetic_10 | 26.11.2017 00:05

Po przyjściu Spala spodziewałem się dobrej gry, ale nie aż do takiego stopnia. Ktoś może napisać, że to Inter podobny do Interu Manciniego i znowu może się to skończyć jak wtedy. Wg mnie jest zupełnie inaczej, przy Mancinim w formacji ofensywnej panował totalny chaos i nie mieliśmy wypracowanych żadnych schematów, do tego tak chwalona obrona wcale nie była taka świetna i mała liczba straconych bramek wynikała z fenomenalnej dyspozycji Handy. Obecnie w ataku wyglądamy o lata świetlne lepiej, to samo w obronie i Handa też jakoś nie ma tyle roboty. FORZA!!

LukasInter | 26.11.2017 00:59

Jovetic10 Zgadza się i wtedy nie mieliśmy Skriniara.

hugo1303 | 26.11.2017 01:04

Mnożenie kibiców Interu się zaczyna na dobre :D

pawel83d | 26.11.2017 09:40

Kibicem Interu nie jestem. Od ponad 20 lat kibicuję Milanowi, ale również włoskiej piłce. Przyznać muszę jednak, że w tym sezonie Inter naprawdę może się podobać. Może i nie grają najefektowniej na świecie, ale są za to bardzo efektywni. Pragmatyzm Interu jest bardzo mocny, co w połączeniu z olbrzymim poczuciem własnej wartości, zaufaniu do trenera i obecności w składzie przekocura jakim jest Icardi daje świetne wyniki w tym sezonie. Bardzo mądrze ekipa Interu została wzmocniona i są tego efekty. Doprawdy jeśli nie zdarzy się wielka katastrofa, w co raczej nie wierzę, to Inter z taką grą jaką obecnie prezentuje nie powinien mieć problemu w zameldowaniu się na koniec sezonu w pierwszej czwórce, a nie będę też mocno zdziwiony jak do samego końca będzie się bił o mistrzostwo.

Adqu | 26.11.2017 12:50

Miranda i Gagliardini wykartkowani, także za tydzień gra nasz ulubienień Ranochia :)

Kolejny mecz pod kontrolą mimo że takie Cagliari naprawdę na nas siadło w pierwszej połowie. Kolejne 3pkt dopisane, teraz spokojnie niedzielne meczyki i chwilowy fotel lidera.

lubiekoty | 26.11.2017 13:56

@Adqu, mam nadzieje, że jednak D'Ambrosio pójdzie na środek a na prawą Santon/Yuto lub Candreva i wtedy Cancelo w jego miejsce :)

Szkoda, że Icardi nie wpakował z wolnego po tym swoim "rajdzie", gdzie był faulowany ze 3 razy :D

subiektywny | 27.11.2017 09:22

no i pięknie ;) daliśmy się im wyszumieć i jak to Spal mówi drużyna wie kiedy uderzyć.

dostojnyfarmata | 27.11.2017 19:34

@interotripleta: założyłeś konto w ubiegłym miesiącu :)

A tak na poważnie to Inter zgodnie z przewidywaniami sprzed sezonu będzie groźnym rywalem do końca sezonu.
Są głodni sukcesów, nie będą się wypruwać w Europie. Zwłaszcza wobec zmęczenia materiału w Neapolu, które może nastąpić w przeciągu sezonu i pewnego zaniku ambicji najedzonego Juventusu.