Mecz pomiędzy Juventusem i Napoli dopiero w maju?

Paulo Dybala
Paulo Dybala PressFocus

We wtorek anulowano wszelkie kary dla Napoli za nierozegranie spotkania z Juventusem 4 października. Dziś włoskie media zastanawiają się, kiedy ów mecz będzie rozegrany.

Napoli miało w październiku rozegrać spotkanie na Allianz Stadium. Patrenopei nie dotarli jednak do Turynu. Miało to związek z radą lokalnego urzędu ds. zdrowia, który odradzał drużynie Gennaro Gattuso podróż, w związku z dwoma przypadkami koronawirusa w drużynie. Testy pozytywne uzyskał reprezentant Polski, Piotr Zieliński, a także Eljif Elmas.

Drużyna z Neapolu od miesięcy utrzymywała, że chciała rozegrać prestiżowy pojedynek z Juventusem, ale nie chciała ryzykować zdrowia piłkarzy. Ich argumentacji nie uszanowały, takie organy, jak Lega Serie A i Federazione Italiana Guioco Calcio. Utrzymały one kary nałożone na Napoli: automatyczną porażkę z Juventusem (0:3), a dodatkowo odjęcie jednego punktu. Ostatecznie Aurelio de Laurentis skierował sprawę do Włoskiego Komitetu Olimpijskiego i ta apelacja się powiodła. Wszystkie kary zostały cofnięte, a mecz zostanie rozegrany w przyszłości.

Włoskie media ustaliły wstępnie, że może dojść do niego już w styczniu. Ustalono jednak, że terminarze obu zespołów będą wtedy zbyt napięte, ponadto spotkają się one w finale Superpucharu Włoch, który ma mieć miejsce 20 stycznia.

Wobec tego najbliższym wolnym terminem wydaje się dopiero maj. Do spotkania może dojść wcześniej tylko, jeśli Napoli odpadnie z Ligi Europy (zmierzy się w 1/16 finału z hiszpańską Granadą), a Juventus z Ligi Mistrzów (który czeka dwumecz z Porto).

Komentarze