Mecz Juventus – Napoli zagrożony przełożeniem

Juventus FC - SSC Napoli
Juventus FC - SSC Napoli fot. PressFocus

Mecz Juventus – Napoli w ramach 20. kolejki Serie A może nie dojść do skutku. Wpływ na taki stan rzeczy ma wzrost liczby zakażeń na koronawirusa.

  • Po przerwie świąteczno-noworocznej ma odbyć się 20. kolejka Serie A
  • Możliwe, że z powodu epidemii koronawirusa nie wszystkie spotkania się odbędą
  • Realny scenariusz zakłada, że przełożone zostanie starcie Juventus – Napoli

Juventus – Napoli, czyli możliwa powtórka z rozrywki

Mecz JuventusNapoli zaplanowany jest na 6 stycznia 2022 roku. Spotkanie może jednak nie dojść do skutku, bo wariant Omicron ostatnio skutecznie paraliżuje życie w całej Europy. Świat piłki nożnej nie został pod tym względem oszczędzony.

Wielu piłkarzy w Serie A zostało już w tej kampanii wyłączonych z gry z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. W gronie tym znalazł się między innymi Ciro Immobile.

Najnowsze doniesienia włoskich mediów sugerują, że przełożone może zostać spotkanie Juve z ekipą z Neapolu. – Nie wykluczam nowych obostrzeń – zapowiedział Antonio D’Amore, szef neapolitańskiego lokalnego urzędu sanitarnego cytowany przez Football Italia.

Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie starcie Napoli z Juve wywołało mnóstwo kontrowersji. Spotkanie nie doszło do skutku po pozytywnym wyniku testu Piotra Zielińskiego w pierwotnym terminie. Mecz ostatecznie doszedł do skutku. Stara Dama wygrała z ekipą ze Stadio Diego Armando Marodny 2:1.

Tymczasem w zeszłym tygodniu lokalne służby zdrowia w Salerno nie wydały pozwolenia Salernitanie na podróż do Udine, gdzie miał się odbyć mecz z udziałem beniaminka Serie A i Udinese. Ostatecznie ekipie z Dacia Arena przyznano walkower 3:0.

Czytaj więcej: Juventus rozważa możliwość pozyskania Milika

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze

Comments 5 comments

Aha czyli w tym przypadku Udinese dostało walkowera i jest wszystko w porządku. A jak w analogicznej sytuacji pierwotnie zarządzono walkowera dla Juve to był wielki krzyk i lobbowanie za rozegraniem meczu w innym terminie

News: “…Realny scenariusz zakłada, że przełożone zostanie starcie Juventus – Napoli…”-
– “Scenariusz” szukających sensacji dziennikarzy. Żródłem- przekręcznym- jest fanpage.it, który szukając sensacji zapytał dyrektora ASL2 właściwego dla lokalizacji SSCNapoli, czy planują zatrzymanie wyjazdu Napoli do Turynu. W uzyskanej odpowiedzi nie ma sensacji: “Nie można stawiać hipotez.”
(“Il viaggio del Napoli verso Torino? Non è possibile ipotizzare nulla. Bisognerà vedere anche se il governo in cabina di regia prenderà altre decisioni”.
> fanpage.it/sport/calcio/covid-juve-napoli-asl-omicron-situazione-da-monitorare/ )
.
Hiszpania i Włochy są w rosnącej fali omicron, rząd zaostrza środki na święta i Sylwestra, stąd odpowiedż o obserwowaniu działań rządu.
(Co do “historycznego” przełożenia zeszłorocznego meczu przypomnę, że zespół Napoli zatrzymano wskutek wyskakiwania pozytywów po grze z mającą ognisko Genoą, która nazajutrz po powrocie z Neapolu miała 14 zakażonych.)

^ News: “…Ostatecznie ekipie z Dacia Arena przyznano walkower 3:0.” –
– Nie przyznano:
legaseriea.it/it/serie-a/classifica

Nota bene mija termin FIGC przymusowej zmiany właściciela Salernitany (nie można być właścicielem 2ch klubów z tych samych rozgrywek), wskutek czego jest zagrożona spadkiem z Serie A i uznaniem wszystkich rozegranych przez nią meczów za niebyłe.