ME: Stadio Olimpico będzie otwarte dla kibiców na Euro!

Kibice reprezentacji Włoch
Kibice reprezentacji Włoch fot. PressFocus

Euro 2020 będzie rozgrywane także w Italii. Rząd włoski potwierdził na piśmie, że zobowiąże się do tego, że na trybunach w trakcie spotkań w ramach mistrzostw Europy będzie mogło zostać wypełnionych co najmniej 25 procent miejsc.

“Światło na końcu tunelu”

Euro 2020 we Włoszech odbywać się będzie na Stadio Olimpico w Rzymie. Na tym obiekcie będzie miał miejsce mecz otwarcia turnieju, w którym Włosi 11 czerwca zmierzą się z Turcją.

Podsekretarz ds. Sportu Valentina Vezzali powiedziała, że otwarcie Stadio Olimpico na Euro 2020 to “światło na końcu tunelu” w kontekście pandemii koronawirusa. – Decyzja dotycząca otwarcia stadionu dla kibiców nie dotyczyć tylko piłki nożnej, ale całego włoskiego sporto. To nie jest tylko otwarcie samego obiektu dla fanów, ale symboliczna chwila. To światło na końcu tuneli. Mamy nadzieję, że 11 czerwca będzie kluczowym momentem doradzania się całego ruchu sportowego w kraju – powiedziała 47-latka w rozmowie z włoską agencją informacyjną ANSA.

– Pracujemy również nad ponownym otwarciem sportu, który jest szóstą włoską branżą. Siłownie, baseny i wszystkie ośrodki sportowe mają kluczowe znaczenie dla zdrowia psychicznego i fizycznego Włochów – uzupełniła Vezzali.

Do startu Euro już tylko 58 dni

Odnotujmy, że w Anglii otwarcie stadionów będzie miało miejsce najpewniej już w połowie maja. Ostatecznym testem ma być finał Pucharu Ligi Angielskiej, który będzie miał miejsce 25 kwietnia. Na podobnym poziomie jest aktualnie sytuacja pandemiczna we Włoszech. Szczepionka w tym kraju jest co prawda rozpowszechniana wolniej i jest uzależnione nie od grup wiekowych, a sektorów zatrudnienia.

Dodajmy również, że we wtorek pojawiła się informacja o tym, że we Włoszech we wcześniejszych 24 godzinach odnotowana 476 zgonów, na które wpływ miało zakażenia na COVID-19.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11. czerwca 2021 20:56.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze