Pomocnik Juve wyraził zgodę na transfer do Premier League

Weston McKennie
Weston McKennie PressFocus

Według Sky Sport, Leeds United zbliża się do zawarcia umowy z Juventusem w sprawie transferu Westona McKenniego. Jak donoszą włoscy dziennikarze reprezentant USA wyraził zgodę na ten ruch.

  • McKennie chce odejść do Leeds United
  • Pomocnik wyraził zgodę na transfer
  • Gracz czeka na ostateczne porozumienie klubów

McKennie bliski przejścia do Leeds United

Weston McKennie od dawna jest jednym z kilku zawodników łączonych z odejściem z Juventusu. Pomocnik już latem mógł trafić do Premier League, ale ostatecznie możliwość przenosin do Aston Villi nie usatysfakcjonowała go i zdecydował się pozostać w Turynie.

Teraz wydaje się, ze sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Według Sky Sports McKennie dał zielone światło na transfer do Leeds United, a nie bez znaczenia jest tu argument, że angielski klub prowadzi Amerykanin Jesse Marsch.

Warto jednak podkreślić, że wciąż nie ma finalnego porozumienia między Juventusem i Leeds United. Oba kluby muszą ustalić warunki transferu, ale włoscy dziennikarze podkreślają, że rozmowy nasiliły się w ostatnich godzinach.

24-latek został pozyskany z Schalke 04 za łączną kwotę 25 mln euro plus premie w 2020 roku i jest związany kontraktem z Juventusem do czerwca 2025 roku.

Niewykluczone zatem, że Leeds wypożyczy McKenniego z opcją wykupu, która stanie się zobowiązaniem, jeśli zostaną spełnione określone warunki.

Zobacz również: Juventus ma kontrowersyjny pomysł wobec Allegriego

Komentarze