Mazzarri opuszcza Napoli

Walter Mazzarri ogłosił koniec przygody z wicemistrzem Włoch, SSC Napoli. Szkoleniowiec podjął decyzję o opuszczeniu Neapolu i jak sam przyznał, w chwili obecnej nie ma pomysłu na dalszy przebieg swojej kariery.

Czytaj dalej…

– Chciałbym podziękować kibicom, kończy się moja era w Napoli – oświadczył Walter Mazzarri. – Podjęłem decyzjęjakiś czas temu. Dziękuje prezydentowi i dyrektorowi Riccardo Bigon za utrzymanie tego w tajemnicy do ostatnich chwil. Potrzebuję zmiany otoczenia bądź trochę czasu przerwy. Jeżeli pojawią się propozycje, rozważe każdą z nich. Z odpowiednią motywacją i adrenaliną podejmę się nowych wyzwań.

– Jak przyznał kiedyś Fabio Capello, trudno prowadzić we Włoszech jeden klub przez cztery czy pięć lat. Gdybym został dłużej, piłkarze nie czuliby tej samej motywacji. Napoli to fantastyczne miejsce z kibicami oddającymi serce za klub, ale muszą poszukać nowych wyzwań.

– Nie rozmawiałem do tej pory z żadnym innych klubem. Dopiero od jutra będę planował przyszłość, a do tego czasu nie było żadnych ofert.

Nazwisko nowego trenera zostanie ogłoszone za pośrednictwem Twittera.

Komentarze