Mazzarri obwinia sędziego za słabą formę Cagliari

Walter Mazzarri
Walter Mazzarri PressFocus

Szkoleniowiec Cagliari Calcio Walter Mazzarri jest znany ze swoich pomysłowych wymówek, jednak tym razem wszedł na wyższy poziom twierdząc, że kontuzja sędziego pokrzyżowała szyki jego piłkarzom. Ostatecznie Sardyńczycy zremisowali w wyjazdowym meczu z Empoli 1:1. 89 minut rozegrał dla gospodarzy Szymon Żurkowski.

  • Mazzarri tłumaczy słabą postawę Cagliari w meczu z Empolii
  • Szkoleniowiec wini kontuzję sędziego za kiepską grę swoich piłkarzy
  • Sardyńczycy znajdują się w strefie spadkowej

Trudna sytuacja Cagliari w tabeli Serie A

Bramki na Stadio Castellani zdobywali Andrea Pinamonti dla Empoli w pierwszej części spotkania, a po przerwie wynik meczu ustalił Leonardo Pavoletti.

W pierwszych minutach niedzielnego starcia kontuzji nabawił się arbiter główny i gra musiała zostać wstrzymana na kilka minut. Okazało się, że z powodu urazu mięśnia łydki Federico Dionisi nie był już w stanie dalej prowadzić tego pojedynku i musiał zostać zastąpiony przez sędziego technicznego.

– Przerwa związana ze zmianą arbitra przerwała okres naszej dobry gry i wybiła nas z rytmu – tłumaczył się szkoleniowiec Cagliari.

– Niestety kontuzja w naszym zespole również pokrzyżowała nam szyki. Szczerze mówiąc mieliśmy szczęście, że pierwsza odsłona spotkania zakończyła się wynikiem zaledwie 1:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron zdominowaliśmy sytuację na boisku. Żałuję, że wcześniej musiałem dokonać jednej zmiany, bo przez to nie mogłem w pełni zrealizować swojego planu – przyznał Walter Mazzarri.

Cagliari zajmuje obecnie 18. pozycję w tabeli Serie A i znajduje się w strefie spadkowej. Sardyńczycy mają tyle samo punktów, co znajdująca się miejsce wyżej Venezia, jednak drużyna z północy Włoch ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Zobacz także: Kibice Milanu wściekli na swojego piłkarza

Komentarze