Maurizio Sarri zastąpi Paulo Fonsecę w Romie

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri PressFocus

Corriere dello Sport poinformowało, że AS Roma doszła do porozumienia z Maurizio Sarrim. Były trener Napoli i Juventusu obejmie Giallorossich z początkiem nowego sezonu.

Sarri zrezygnuje z kontraktu w Juventusie, by objąć Romę

Jak donosi Corriere dello Sport, AS Roma przekonała Maurizio Sarriego. Były szkoleniowiec Napoli i Juventusu obejmie Giallorossich w przyszłym sezonie. Obie strony wydają się podekscytowane rozpoczęciem wspólnej przygody, ale wcześniej należy rozwiązać jeden problem prawny. Sarri jest bowiem jeszcze przez jeden sezon związany kontraktem ze Starą Damą. Klub może jednak zerwać kontrakt o rok wcześniej, jeżeli zapłacona zostanie rekompensata w wysokości 2,5 miliona euro. Jest to o tyle prawdopodobne, że AS Roma to priorytetowy wybór dla toskańskiego trenera, który uważa, że skład rzymian jest konkurencyjny i wymaga jedynie kilku poprawek.

Sarri zażąda czterech wzmocnień

Tiago Pinto w najbliższych dniach spotka się z agentem Sarriego, by ustalić szczegóły kontraktu. W międzyczasie szkoleniowiec poinformował już włodarzy, jakiego rodzaju wzmocnień oczekuje.

Choć Pau Lopez poprawił swoją grę w ostatnich tygodniach, 62-letni trener wolałby między słupkami bramkarza lepiej grającego nogami. Ponadto Sarri uważa, że drużynie przydałby się nowy boczny obrońca, jako że Bryan Reynolds nie udowodnił swoją grą gotowości do występowania na najwyższym poziomie. W każdej drużynie prowadzonej przez Włocha jego przedłużeniem na boisku był inteligentny środkowy pomocnik. Sarri ponoć już poprosił Tiago Pinto o pomocnika podobnego do jego ulubieńca, Jorginho. Prezes Romy obiecał się zająć tym tematem, gdy tylko uda mu się rozwiązać kwestię z wypożyczonymi zawodnikami, niemającymi przyszłości w stolicy Włoch. Ostatnim brakującym elementem układanki ma być nowy napastnik, bo toskańskiego szkoleniowca nie przekonuje Borja Mayoral.

Oficjalnego potwierdzenia zatrudnienia Sarriego można spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.

Komentarze

Na temat “Maurizio Sarri zastąpi Paulo Fonsecę w Romie