Maurizio Sarri wraca na trenerską ławkę

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Maurizio Sarri porozumiał się już z Lazio, co sprawia, że po roku wraca do pracy w roli trenera. 62-latek związał swoją przyszłość z Lazio, podpisując z klubem z Rzymu umowę na dwa lata. Rocznie będzie zarabiać trzy miliony euro.

  • Maurizio Sarri według włoskich dziennikarzy porozumiał się z Lazio
  • 62-latek podpisał kontrakt z klubem z Rzymu na dwa lata
  • Doświadczony szkoleniowiec wraca zatem na ławkę trenerską po roku przerwy

Maurizio Sarri nowym trenerem Lazio

Maurizio Sarri od dłuższego czasu łączono z pracą w klubie ze Stadio Olimpico. Alfredo Pedulla ze SportItalia poinformował, że sternicy Orłów doszli do porozumienia z Włochem. Były szkoleniowiec Juventusu ma w stołecznej ekipie zarabiać trzy miliony euro rocznie, ale suma ta może wzrosnąć do czterech milionów euro, jeśli Lazio wywalczy awans do Ligi Mistrzów.

Włoskie media dają też do zrozumienia, że Sarri otrzymał już gwarancje, że będzie mógł liczyć na swój sztab szkoleniowy w klubie. Włoch nie pracował jako trener od momentu, gdy został odsunięty od prowadzenia pierwszego zespołu Juve. W jego miejsce władze Starej Damy zatrudniły Andreę Pirlo, który po roku został też zastąpiony przez Massimiliano Allegriego.

Tymczasem Sarri na szerokie wody wypłynął dzięki bardzo dobrej pracy w Napoli. Azzurri pod wodzą doświadczonego szkoleniowca prezentowali ładną dla oka grę. Następnie Włoch trafił do Chelsea, ale wrócił do swojej ojczyzny po zaledwie jednym sezonie. Sarri z Juventusem wygrał mistrzostwo Serie A, a z The Blues triumfował w Lidze Europy.

Czytaj więcej: Lazio blisko pozyskania Jerome’a Boatenga

Komentarze