Maurizio Sarri o krok od powrotu do pracy w Serie A

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri Grzegorz Wajda

Zanosi się na wielki powrót Maurizio Sarriego. Z doświadczonym szkoleniowcem skontaktowali się działacze Romy i będą chcieli zatrudnić go w miejsce rozczarowującego Paulo Fonseki.

Wszystko wskazuje na to, że Giallorossi zmienią po sezonie szkoleniowca. Roma rozgrywa nieudany sezon i zajmuje dopiero szóste miejsce w tabeli Serie A. Nawet jeśli rzutem na taśmę rzymianie zameldują się w pierwszej czwórce, to nie uratuje to już posady trenera. Współpraca z Paulo Fonescą nie będzie kontynuowana.

Do Romy ma trafić były szkoleniowiec Juventusu i Chelsea, Maurizio Sarri. Działacze ze stolicy kontaktowali się z nim już w lutym, a teraz przystąpili do poważnych rozmów.

Kolejka chętnych po Sarriego

62-letni trener jest rozchwytywany i zgłaszały się do niego ostatnio kluby z Turcji, Francji i Włoch. Prócz Romy chciałby go też inny przedstawiciel Serie A, Fiorentina. Sarri jest jednak przekonany co do tego, że warto dać szansę drużynie ze stolicy.

W ostatnich ośmiu meczach Roma doznała czterech porażek i zanotowała remis. Klub ma coraz mniejsze szanse na grę w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie. Strata do czwartej lokaty w Serie A wynosi pięć punktów. Do rozegrania zostało dziesięć kolejek.

Komentarze

Na temat “Maurizio Sarri o krok od powrotu do pracy w Serie A