Lazio Rzym planuje poważne wzmocnienia latem

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri Pressfocus

Lazio Rzym planuje poważne wzmocnienia w letnim okienku transferowym. Zarząd nie jest zadowolony z aktualnych wyników osiąganych przez drużynę i chce transferów. Swoich kandydatów ma już trener Maurizio Sarri.

  • Lazio chce w przyszłym sezonie stać się bardziej konkurencyjne
  • Klub planuje latem wzmocnić się kilkoma piłkarzami
  • Swoją listę życzeń zarządowi przekazał Maurizio Sarri

Sarri chce byłych podopiecznych z Napoli

Lazio zajmuje obecnie szóstą pozycję w Serie A i walczy o awans do europejskich pucharów. Biorąc pod uwagę wartość i głębię składu trudno jest mu rywalizować z najsilniejszymi włoskimi drużynami pokroju Milanu, Napoli, czy Interu. Transferów latem chce Maurizio Sarri, który zdaniem La Gazzetta dello Sport ma już trzech kandydatów. 

Dwaj z nich to piłkarze z którymi doświadczony Włoch współpracował jeszcze za czasów pracy w Napoli. Mowa o Dresie Mertensie i Allanie. Belgowi wraz z końcem sezonu wygasa kontrakt i mógłby przejść do Lazio za darmo. Brazylijczyk natomiast gra obecnie w Evertonie, gdzie nie może liczyć na sukcesy. The Toffees walczą o utrzymanie w lidze i mają problemy z regularnym punktowaniem.

Oprócz nich Sarri chciałby sprowadzić do Rzymu lewego obrońcę reprezentacji Włoch – Emersona Palmieriego. Jest on aktualnie wypożyczony z Chelsea Londyn do Olympique Lyon. Wszyscy trzej zawodnicy wydają się być w zasięgu Lazio, które chce w przyszłym sezonie rywalizować o wyższą lokatę w lidze.

Sprawdź: Lazio z pole position w walce o kapitana Milanu

Komentarze

Na temat “Lazio Rzym planuje poważne wzmocnienia latem

No to są bardzo poważne… wzmocnienia (?).
– Mertens wątpię aby po ewentualnym zakończeniu przygody z Napoli grał w Lazio. Jeżeli nawet to jako skrzydłowy? Ławka? Przecież Immobile ze składu w Lazio nie wygryzie. Dwóch 35/36 letnich młodzieniaszków Mertens i Pedro na skrzydłach to będzie… moc.
– Allan najlepsze lata ma za sobą. Za darmo nie przyjdzie, a ma wysoki kontrakt (wiadomo Anglia).
– Emerson Palmieri to zagadka.
Lotito, Tare, Sarri – nie widzę tego projektu. Wątpię aby Sarri coś zbudował w Lazio.