Jasny komunikat Juventusu. “Zaufanie do Allegriego jest całkowite”

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Przed wtorkowym meczem Juventusu w Lidze Mistrzów Maurizio Arrivabene wypowiedział się o przyszłości Massimiliano Allegriego. Zadeklarował, że szkoleniowiec cieszy się pełnym zaufaniem władz klubu.

  • Od początku sezonu Juventus znajduje się w poważnym kryzysie
  • Pojawia się coraz więcej doniesień, jakoby posada Massimiliano Allegriego była zagrożona
  • Maurizio Arrivabene przekonuje, że włoski trener ma pełne zaufanie osób decyzyjnych

Juventus nie popełnia pochopnych decyzji

Po bardzo słabym poprzednim sezonie “Stara Dama” miała nadzieję, że uda jej się wrócić do walki o najwyższe cele. Latem poczyniono kilka ciekawych ruchów transferowych, bowiem do zespołu dołączyli między innymi Gleison Bremer, Angel Di Maria oraz Arkadiusz Milik. Do Juventusu przeniósł się także Paul Pogba, lecz przez pewien czas będzie on jeszcze przebywał w lekarskich gabinetach.

Na boisku nie widać jednak zawziętości i ambicji, a w obecnym sezonie turyńczycy notują wpadkę za wpadką. Po dziewięciu kolejkach zajmują dopiero ósme miejsce w Serie A, natomiast awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów stoi pod znakiem zapytania.

Kolejne straty punktowe sprawiły, że coraz więcej zaczęto mówić o zwolnieniu Massimiliano Allegriego. W mediach pojawiały się już nazwiska potencjalnych następców, lecz do żadnych wiążących decyzji nie dochodziło. Przed wtorkowym meczem w Lidze Mistrzów o przyszłości włoskiego szkoleniowca wypowiedział się Maurizio Arrivabene. Przyznał, że ma on pełne poparcie władz klubu.

Zawsze mówiłem, że musimy unikać emocji w naszych decyzjach. Potrzebujemy teraz wspólnie znaleźć rozwiązania naszych problemów, a nie zrzucać odpowiedzialności na jedną osobą. Zaufanie do Allegriego jest całkowite – zapewnia Arrivabene.

Wtorkowe spotkanie Juventusu z Maccabi Hajfa w Lidze Mistrzów rozpocznie się o godzinie 18:45.

Zobacz również: Jak to się stało, że Milik jest najlepszy?

Komentarze

Na temat “Jasny komunikat Juventusu. “Zaufanie do Allegriego jest całkowite”