Matuidi: Musimy wspólnie walczyć z rasizmem

Blaise Matuidi
Blaise Matuidi fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Ostatnio wszystkie włoskie media rozpisywały się o skandalu rasistowskim jaki miał miejsce w meczu pomiędzy Cagliari a Juventusem. Teraz głos w tej sprawie zabrał Blaise Matuidi, zawodnik Starej Damy, który jednoznacznie stanął w obronie Moise Keana.

Czytaj dalej…

– To nie jest prawdą, że pewne okrzyki pojawiły się dopiero po strzeleniu gola przez Keana. Słychać je było znacznie wcześniej, wbrew temu co niektórzy próbują insynuować – zaczął Matuidi.

– To dlatego Moise świętował gola w taki sposób w jaki świętował. To była odpowiedź na to, że przez dużą część spotkania musiał słuchać różnego rodzaju wyzwisk i odgłosów – dodał

– Dla mnie ludzie, którzy obrażają z powodu koloru skóry są po prostu głupi. Nie powinno się ich wpuszczać na stadiony. To nie jest świat, który chcę, aby widziały moje dzieci – ostro skomentował francuski pomocnik.

– Dlatego też uważam, że nie możemy ignorować takich zachowań. Musimy walczyć z rasizmem. Bierne przyglądanie się takim zachowaniom nie doprowadzi do niczego dobrego – podsumował zawodnik Starej Damy.

Blaise Matuidi zaliczył w tym sezonie 35 spotkań, w których strzelił trzy gole i zaliczył trzy asysty.

Komentarze