Mattia Destro wkrótce z nową umową w Genoi?

Mattia Destro
Mattia Destro fot. PressFocus

Mattia Destro według najnowszych doniesień włoskich mediów może wkrótce przedłużyć umowę z Genoą CFC. Obecny kontrakt włoskiego napastnika obowiązuje do końca sezonu. Tymczasem włoskie media podają, że niebawem napastnik może parafować kontrakt do 2023 roku z Rossoblu.

Mattia Destro dołączył do Genoi CFC z Bologny FC w miniony roku. W trakcie trwającego sezonu piłkarz rozegrał łącznie 16 spotkań, notując w nich siedem trafień. Jednocześnie Włoch spłacił kredyt zaufanie, a władze klubu z Genui chcę nagrodzić piłkarza nową umową.

TuttoMeractoWeb podaje, że genueńczycy są gotowi do omówienia tematu przedłużenia kontraktu z Destro o dwa lata. 29-latek to wychowanek Interu Mediolan, który po raz pierwszy trafił do Genoi w 2010 roku.

W szeregach Rossoblu jak na razie urodzony w Ascoli Piceno środkowy napastnik wystąpił łącznie w 43 spotkaniach, notując w nich 10 goli i dwie asysty. W swoim piłkarskim CV oprócz Genoi zawodnik ma też takie kluby jak: Siena, AS Roma, czy AC Milan. Największym sukcesem piłkarza jest korona króla strzelców w Pucharz Włoch w sezonie 2011/2012, gdy strzelił wówczas pięć goli.

Destro, może się też pochwalić ośmioma występami w reprezentacji Włoch. Zdobył w nich jedną bramkę.

Okazję do poprawienia swojego bilansu strzeleckiego napastnik będzie miał w niedzielę, gdy zawodnicy Grifonów zmierzą się z FC Crotone. Genoa powalczy o swoje piąte zwycięstwo w sezonie.

Drużyna Davide Ballardiniego plasuje się aktualnie na 16. pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 18 punktów na koncie.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze