Roma o krok od pierwszego letniego transferu

Nemanja Matić
Nemanja Matić PressFocus

Nemanja Matić wylądował już w Rzymie, gdzie przejdzie badania medyczne przed podpisaniem kontraktu z AS Roma. Dla Serba będzie to już trzeci klub, w którym trenować go będzie Jose Mourinho.

  • Nemanja Matić po pięciu latach opuścił Manchester United jako wolny zawodnik
  • Podpisze roczny kontrakt z Romą. Wylądował już w Rzymie, gdzie przejdzie badania medyczne
  • Wcześniej Serb występował już pod wodzą Jose Mourinho w Chelsea i Manchesterze United

Mourinho i Matić po raz trzeci razem – Serb podpisze roczny kontrakt

Nemanja Matić jest już zaledwie o krok od nowego etapu w karierze. Po pięciu latach w Manchesterze United – i ośmiu w Premier League – Serb zmieni otoczenie. W trakcie swojej kariery pomocnik występował w wielu europejskich ligach, ale jeszcze nigdy w Serie A. Wszystko wskazuje na to, że teraz się to zmieni. 33-latkowi pozostało bowiem przejść badania medyczne, by zostać zawodnikiem AS Roma.

Fotografowie dostrzegli Maticia, gdy ten w poniedziałek wylądował w Wiecznym Mieście. Do wspomnianych badań ma dojść jeszcze dzisiaj. Później Serb podpisze kontrakt z Giallorossimi. Ma on obowiązywać zaledwie przez jeden sezon, ale zawierać aneks, pozwalający przedłużyć współpracę o kolejne dwanaście miesięcy.

Z pewnością nie bez znaczenia dla tego transferu jest postać Jose Mourinho. 32-latek rozegrał pod wodzą The Special One już 159 spotkań. W Rzymie panowie spotkają się po raz trzeci. W przeszłości pracowali razem w Chelsea i Manchesterze United.

Matić rozegrał 32 spotkania w minionym sezonie. Zanotował w nich cztery asysty.

Komentarze

Na temat “Roma o krok od pierwszego letniego transferu