Napoli sfinalizowało drugi transfer przed sezonem 2022/23

Mathias Olivera (z lewej)
Mathias Olivera (z lewej) Pressfocus

Napoli chce w przyszłym sezonie powalczyć o mistrzostwo Włoch. Drużyna z Neapolu we wtorek pozyskała już drugiego zawodnika, który wzmocni kadrę przed sezonem 2022/23. Transfer Mathiasa Olivery, którym od dłuższego czasu interesowali się Neapolitańczycy potwierdził prezydent Getafe.

  • Napoli szuka wzmocnień, które pozwolą mu rywalizować o mistrzostwo Włoch
  • Klub wcześniej zagwarantował sobie już transfer Aurelio De Laurentiisa
  • Drugim wzmocnieniem przed nowym sezonem będzie Matjias Olivera

Napoli wyprzeda rywali na rynku transferowym

Dość długo w dopiero co zakończonym sezonie 2021/22 Napoli utrzymywało się blisko czołówki Serie A zachowując szanse na tytuł mistrzowski. Słabsza postawa piłkarzy w rundzie wiosennej kosztowała ich utratę kilku punktów, a co za tym idzie, wyeliminowała z walki o mistrzostwo na kilka kolejek przed końcem. Finalnie Napoli uplasowało się na trzecim miejscu, dzięki czemu zapewniło sobie udział w przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Luciano Spaletti naciskał na zarząd, by ten przeprowadził latem transfery niezbędne do wzmocnienia drużyny. Pierwszym z nich było pozyskanie Aurelio De Laurentiisa. W drużynie ma on zastąpić Lorenzo Insginie, który przenosi się do MLS. We wtorek prezydent Getafe – Angel Torres poinformował, że Mathias Olivera przeniesie się latem do Napoli. Potwierdził w ten sposób plotki łączące defensora z The Blues.

Urugwajczyk we wtorek ma przejść testy medyczne w Rzymie, a następnie podpisać wieloletni kontrakt z Napoli. Olivera dołączy do nowej drużyny na zasadzie rocznego wypożyczenia z koniecznością wykupu po sezonie 2022/23.    

– Porozumienie zostało osiągnięte. Jeśli Mathias Olivera przejdzie testy medyczne, zostanie zawodnikiem Napoli. Później wyleci na zgrupowanie reprezentacji – powiedział Angel Torres w wywiadzie dla Calcio Napoli 24.

Koszt operacji ma wynieść ok. 11 milionów euro. W Neapolu Mathias Olivera będzie zarabiał półtora miliona euro rocznie. W tym sezonie zawodnik był pewnym punktem Getafe. Rozegrał 31 mecze, w trakcie których raz trafił do siatki i zanotował trzy asysty.

Sprawdź: Fiorentina nie wykupi pomocnika Arsenalu

Komentarze

Comments 3 comments

“Klub wcześniej zagwarantował sobie już transfer Aurelio De Laurentiisa” 😀
“Pierwszym z nich było pozyskanie Aurelio De Laurentiisa. W drużynie ma on zastąpić Lorenzo Insginie, który przenosi się do MLS.” 😀
Ciężko będzie z Aurelio na boisku powalczyć o Scudetto. Szanuję człowieka ale nie widzę go biegającego na skrzydle po boiskach Serie A. Ma 73 lata i może nie wytrzymać kondycyjnie… 🙂 😀 😀