Udinese kupi Brazylijczyka i od razu go wypożyczy

Matheus Martins
Matheus Martins PressFocus

Matheus Martins zostanie zawodnikiem Udinese Calcio. Włoski klub zapłaci za brazylijskiego skrzydłowego 6 milionów euro plus 3 miliony euro w bonusach i natychmiast wypożyczy go do “zaprzyjaźnionego” Watfordu.

  • Matheus Martins jest o krok od Udinese Calcio
  • 19-latek od razu ma trafić do Watfordu na wypożyczenie
  • Włoski i angielski klub mają tego samego właściciela

Udinese Calcio sprowadzi młodego Brazylijczyka

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez Fabrizio Romano, Matheus Martins podczas najbliższego styczniowego okienka transferowego za 9 mln euro (razem z bonusami) przeprowadzi się z Fluminense do Udinese Calcio. 19-letni lewoskrzydłowy od razu zostanie wypożyczony do Watfordu, który walczy o powrót do Premier League.

Warto zaznaczyć, że włoski i angielski klub mają tych samych właścicieli, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że utalentowany zawodnik powędruje właśnie na Vicarage Road. Popularne “Szerszenie” zajmują piąte miejsce w tabeli Championship i cały czas liczą się w walce o awans na najwyższy poziom rozgrywkowy. W tym pomóc Watfordowi ma 19-latek z “Kraju Kawy”.

Młodzieżowy reprezentant “Canarinhos” jest wychowankiem Fluminense i do tej pory przywdziewał barwy tylko macierzystego klubu. Tak więc transfer do Udinese Calcio i wypożyczenie do Watfordu jest dla niego pierwszym wyjazdem do Europy. Perspektywiczny piłkarz przebywa już na Wyspach Brytyjskich, gdzie pozytywnie przeszedł testy medyczne.

Matheus Martins w 47 spotkaniach poprzedniego sezonu strzelił 8 bramek i zaliczył 6 asyst. Jego wartość rynkowa jest szacowana przez “Transfermarkt” na 7 milionów euro.

Komentarze