Massimiliano Allegri gotowy na powrót do Juventusu

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. Grzegorz Wajda

Massimiliano Allegri według najnowszych doniesień mediów jest coraz bliżej powrotu do Juventusu. Negocjacje między utytułowanym trenerem a prezydentem Andreą Agnellim podobno nabrały rozmachu. La Gazzetta dello Sport twierdzi, że ogłoszenie powrotu szkoleniowca na Allianz Stadium może mieć miejsce w ciągu najbliższych 48 godzin.

  • Massimiliano Allegri blisko powrotu do pracy w roli trenera
  • Aktualnie zdecydowaniem faworytem do zatrudnienia włoskiego szkoleniowca jest Juventus
  • Jeśli medialne doniesienia dotyczące 53-latka staną się faktem, to będziemy mieli do czynienia z wielkim powrotem do Juve

Juventus jeszcze w tym tygodniu może ogłosić następcę Pirlo

Massimiliano Allegri to jeden z najbardziej rozchwytywanych trenerów na rynku. W kontekście przyszłości Włocha mówiło się już o jego zatrudnieniu w takich klubach jak Real Madryt, czy Napoli. W przeszłości chętni na zatrudnienie 53-latka byli również sternicy Paris Saint-Germain, ale ostatecznie Allegri nie zdecydował się na pracę we Francji.

Ostatnio pojawiły się głosy, że w związku z niepewną przyszłością Antonio Conte w Interze Mediolan, były opiekun Juventusu może zakotwiczyć w szeregach Nerazzurrich. Najnowsze doniesienia włoskich dziennikarzy dają jednak do zrozumienia, że Allegri jest bardzo blisko zastąpienia Andrei Piro na stanowisku pierwszego trenera Starej Damy.

Fakt, że sześciokrotny mistrz z Serie A z Juventusem ma wrócić do Turynu, wiąże się jednocześnie z tym, że nie zostanie przedłużona umowa z dyrektorem sportowym Fabio Paratici. Jego kontrakt z Juve wygasa z końcem czerwca tego roku.

Tuttosport przekonuje natomiast na swoich łamach, że kluczowe w podjęciu decyzji o powrocie Allegriego do Juve miało być objęcie sterów przez Gennaro Gattuso w Fiorentinie. Rino było podobno również jednym z kandydatów na stanowisko opiekuna Bianconerich, ale temat legł w gruzach, gdy związał swoją przyszłość z klubem z Florencji.

Czytaj więcej: SerieALL #38. Juventus jak Twain – pogłoski o śmierci przedwczesne. Ale przyczyny odwołania pogrzebu są gdzieś indziej

Komentarze

Na temat “Massimiliano Allegri gotowy na powrót do Juventusu