Mascherano przejdzie do Napoli

Javier Mascherano
Javier Mascherano fot. fcbarcelona.cat

Obrońca Barcelony, Javier Mascherano, zgodził się na transfer do SSC Napoli. 29-latek zaakceptował warunki kontraktu indywidualnego i najprawdopodobniej w lipcu stanie się piłkarzem włoskiego klubu.

Czytaj dalej…

Negocjacje pomiędzy obydwoma klubami przebiegały bardzo sprawnie. Barcelona zamierza po zakończeniu sezonu nieco przemeblować skład i dokonać co najmniej dwóch wzmocnień w linii obrony. Pieniądze z transferu Argentyńczyka miałyby zostać przeznaczone na zakup Matsa Hummelsa z Borussii Dortmund, jednak wicemistrzowie Niemiec musieliby jeszcze dopłacić do tej opcji co najmniej 15 milionów euro.

Oprócz reprezentanta Niemiec, na liście życzeń Blaugrany znajduje się jeszcze kilka nazwisk, jednak nie są one podane do publicznej wiadomości. Hiszpanie zamierzają także dokonać transferu bramkarza, gdyż z Camp Nou pożegna się Victor Valdes, a Jose Pinto wciąż czeka na przedłużenie umowy.

Suma ewentualnej transakcji jest szacowana na 20 milionów euro. W bieżącym sezonie Mascherano rozegrał 10 meczów w Primera Division.

Komentarze