Martinez może jeszcze w tym miesiącu podpisać nową umowę

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Lautaro Martinez jeszcze latem minionego roku był bliski przeprowadzki do FC Barcelony, o czym informowały media. Tymczasem najnowsze doniesienia w sprawie przyszłości Argentyńczyka wskazują, że ten jest bliski parafowania nowej umowy z Interem Mediolan.

Lautaro Martinez według doniesień Tuttosport zdecydował się poświęcić swoją przyszłość klubowi z Serie A. Pod koniec miesiąca napastnik Nerazzurrich ma złożyć podpis pod nowym kontraktem, który ma obowiązywać do końca czerwca 2024 roku.

Wkrótce w Mediolanie powinni pojawić się pełnomocnicy piłkarza, którzy będą mieli sfinalizować rozmowy. Brał w nich udział dyrektor generalny mediolańczyków Beppe Marottą i dyrektor sportowy Piero Ausilio.

Po długich negocjacjach strony osiągnęły porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu o jeden sezonu. Jednocześnie wynagrodzenie Lautaro Martineza wzrośnie z 2,5 miliona euro do 4,5 miliona euro rocznie.

Według informacji turyńskiego dziennika do umowy zostaną też dodane łatwe do osiągnięcia bonusy. Ponadto z kontraktu piłkarza ma zostać usunięta klauzula odstępnego. Będzie to oznaczać, że klub chętny na pozyskanie Argentyńczyka będzie musiał pertraktować z działaczami Nerazzurrich.

Przypomnijmy, że obecna umowa Lautaro Martineza z Interem obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Jest w niej klauzula odstępnego, wynosząca 111 milionów euro. Argentyński napastnik do ekipy z Mediolanu trafił z Racingu Club.

Łącznie w trakcie swojej przygody z Interem zawodnik wystąpił w 116 meczach, w których strzelił 43 gole. Lautaro Martinez ma też na swoim koncie 19 występów w reprezentacji Argentyny, dla której zdobył 10 bramek.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 20:18.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze