Snajper Atalanty na radarze wicemistrzów Francji

Luis Muriel
Luis Muriel Pressfocus

Zgodnie z doniesieniami Tutto Atalanta, Olympique Marsylia pracuje nad przeprowadzeniem transferu Luisa Muriela. Drużyna z Bergamo po rozczarowującym sezonie szuka wzmocnień w ofensywie, a Kolumbijczyk może pochwalić się bardzo wysoką skuteczności na boiskach Serie A. Są to zdecydowanie złe wiadomości dla Arkadiusza Milika.

  • Olympique Marsylia rozgląda się za wzmocnieniami w ofensywie przed trudnym sezonem
  • Kandydatem do wzmocnienia wicemistrzów Francji jest Luis Muriel
  • Marsylczycy planują złożyć za niego ofertę w wysokości 12 milionów euro

Sampaoli chciałby zastąpić Milika Murielem

Olympique Marsylia zeszły sezon Ligue 1 zakończyła na drugiej pozycji i zagwarantowała sobie udział w najbliższej edycji Ligi Mistrzów. Klub planuje latem poczynić wiele wzmocnień, by móc rywalizować na kilku frontach. Na liście życzeń trenera Jorge Sampaoliego widnieje wiele nazwisk, a jednym z nich jest Luis Muriel. Kolumbijczyk postrzegany jest jako znakomity snajper, który mógłby zagwarantować dwucyfrową liczbę bramek. 

Muriel w zeszłym sezonie strzelił 14 bramek w 39 meczach, jednak jego wpływu na ofensywę Atalanty Bergamo nie odzwierciedlają liczby. Dużo lepszymi wynikami mógł w zeszłym sezonie pochwalić się Arkadiusz Milik, który jest skonfliktowany z trenerem Marsylii i dlatego jego notowania w klubie nie są zbyt wysokie. Argentyńczyk najchętniej pozbyłby się Polaka i dlatego rozgląda się za jego następcą. 

Włoskie media informują, że Olympique Marsylia planuje złożyć ofertę za Muriela. Według Tutto Atalanta, Marsylczycy są gotowi zapłacić za niego 12 milionów euro. Niewykluczone, że z uwagi na wiek napastnika, a także fakt, że jego umowa wygasa w czerwcu 2023 roku, zespół z Bergamo zdecyduje się go sprzedać.

Przeczytaj też: Atalanta nie wykupi utalentowanego obrońcy Juventusu

Komentarze

Na temat “Snajper Atalanty na radarze wicemistrzów Francji

Kwota 12mln pokazuje, jak wartość gracza zmienia się w zależności o klubu, który jest zainteresowany transferem. W przypadku Juve mówiło się o 15-18mln (więcej o 25-50%!).
Myślę, że przy takich pieniądzach Juve wejdzie do rywalizacji o Muriela.